• Piątaki edukują

• W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu klasa 5c zaplanowała i przeprowadziła szereg inicjatyw.
               Pierwszą był udział 02.03.2023r w spektaklu online pt. „Dzieci Sieci- Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” oraz w interaktywnym spotkaniu z aktorami poświęconemu kwestiom bezpieczeństwa w internecie.
              Następnie piątaki w podziale na grupy przystąpiły do intensywnych prac nad prezentacją multimedialną w programie Canva pt. „Dzieci w sieci” na temat zagrożeń i korzyści płynących z korzystania z internetu, porad i zasad bezpieczeństwa.
              Jednocześnie zrealizowali grę typu escape room w programie Genially, zawierającą quizy dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
               Kolejnym produktem były plakaty nt. cyberprzemocy, hejtu, zasad ekranowych.
              Wszystkie zrealizowane projekty zaprezentowali 30.03.2023r podczas zajęć edukacyjnych, które przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów z klasy 3.

Poniżej zamieszczamy prezentację oraz escape room, by każdy członek naszej szkolnej społeczności mógł zaczerpnąć odrobinę wiedzy, inspiracji i zabawy.

Do realizacji naszego projektu wykorzystaliśmy materiały zamieszczone na stronie Sieciaki.pl – projektu edukacyjnego prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, stanowiącego element programu „Safer Internet”.
              Wszystkich serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony https://sieciaki.pl/ , gdzie znajdziecie nie tylko wiele informacji, porad, ale też i gier, komiksów i misji do zrealizowania. Wszystko w jednym celu – zwiększania bezpieczeństwa w internecie.

Szanowni Rodzice, zachęcamy do udziału w kampanii społecznej:

• Szkolne Dni Zdrowego Stylu Życia – kwiecień 2023

• Jeśli znasz i stosujesz zasadę  „4 U” tzn., że prowadzisz zdrowy styl życia. Uczniowie naszej szkoły mogli na własnej skórze doświadczyć działania tej zasady podczas obchodów szkolnych dni zdrowia.

Zasada 4U oznacza cztery wyrazy związane ze zdrowiem, a zaczynające się na literę U:

• umiarkowanie,
              • unikanie,
              • urozmaicanie,
              • uśmiech ☺

Naszym dzielnym śmiałkom, którzy włączyli się w akcję nie zabrakło niczego, były nawet krople potu i łzy szczęścia.

W przeciągu trzech dni uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, wpływu aktywności fizycznej na organizm oraz zdobyć Order Uśmiechu.

Najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni.

Małgorzata Opalska

• Dni Języka Polskiego w ZSP10

• Podczas Dni Języka Polskiego na naszych szkolnych korytarzach można było spotkać niezwykle postacie. Byli wśród nich między innymi: Willi Wonka, Szalony Kapelusznik, Czerwony Kapturek, Paddington, Michał Wołodyjowski, Dama Kier. Było miło i ...literacko.

Jury postanowiło wyróżnić za najciekawsze stroje troje uczniów. I tak:
              1. miejsce zdobywa Karolina Niemczyk z klasy 5b
              2. miejsce otrzymuje Adam Przebięda z klasy 4d
              3. miejsce zajmuje Gabriela Zając z 5c

• Podróże z Pazurem

• W dniach 6 i 7 lutego b. r. gościliśmy w naszej szkole Izę i Piotra Miklaszewskich wraz z ich czworonożnymi przyjaciółmi, Snupkiem i Lawą. Iza i Piotr są podróżnikami i autorami wspaniałej serii komiksów "Podróże z Pazurem". Dzięki nim dowiedzieliśmy się nie tylko, że pies w podróży nie jest przeszkodą i śmiało można wyruszyć z nim w drogę, ale także zrozumieliśmy, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Izo i Piotrze, Snupku i Lawo, dziękujemy.

• Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych

• W piątek (22.12) w naszej szkole odbył się Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych. Po jego zakończeniu uczniowe wraz ze swoimi wychowawcami udali się na świąteczne spotkania klasowe.

• Spotkanie z pisarką - panią Roksaną Jędrzejewska-Wróbel

• W piątek (18.11) w naszej szkole gościła znana i ceniona pisarka, autorka książek dla dzieci i dla młodzieży, takich jak: "Florka: z pamiętników ryjówki", "Gębolud", "Sznurkowa historia", "Szklana Góra", "Siedmiu wspaniałych" czy "Stan splątania", pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Pani Roksana opowiedziała nam o warsztacie pracy pisarza oraz odpowiadała na pytania naszych dociekliwych uczniów. Spotkanie zostało zorganizowane przy współudziale Wrocławskiego Domu Literatury.​​​​​​

• "Dziady cz. II" - występ uczniów dla społeczności lokalnej

• 10 listopada uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wieczornicy zorganizowanej przez Klubu Seniora oraz Chór Żerniczanie. Uczniowie odegrali spektakl na podstawie dramatu Adama Mickiewicza, który został bardzo pozytywnie odebrany przez zgromadzoną publiczność.

• Konkurs Piosenki Patriotycznej

• 7 listopada po raz 5 w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Patriotycznej. Pierwsze miejsce  zajęła Franciszek Jankowski, drugie Polina Motiienko, trzecie Anastazja Arent.
              Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.