• Wydarzenia 2021/22

• Obchody Światowego Dnia Ziemi

• 27.04.2022 17:25
          • W dniach od 22 do 24 kwietnia uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję sadzenia drzew oraz sprzątania swoich okolic zamieszkania. O naszej planecie myślimy każdego dnia, kochamy przyrodę i chcemy jej pomagać.

Małgorzata Opalska

• Solidarni z Ukrainą

• 26.02.2022 10:58
          • Tragiczne wydarzenia z 24 lutego, nie pozwoliły naszej szkolnej społeczności na bierne przyglądanie się sytuacji. Nie godziny się na przemoc i protestujemy przeciwko wojnie. Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy ZSP nr 10  Solidarni z Ukrainą!
          • #WrocławskiDzieńCzytaniawSzkołach

• 17.12.2021 16:29
          • W szkole przy Rumiankowej czyta się codziennie, ale 10 grudnia, w rocznicę wręczenia Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla, szczególnie pachniało książkami.
            Z okazji Wrocławskiego Dnia Czytania od rana uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły byli bardzo zaczytani, a na lekcjach słychać było fragmenty naszych ulubionych książek. Różne klasy przyozdobiły także drzwi swoich sal motywami i cytatami wylosowanych lektur. Najbardziej zaangażowani uczniowie nagrodzeni zostali losami-niespodziankami. Oprócz tego w ramach dzisiejszej akcji przeprowadziliśmy konkurs fotograficzny dla uczniów, rodziców i nauczycieli zatytułowany: „Zacieramy granice miedzy książką i życiem”. O jego wynikach poinformujemy za kilka dni, ale już dziś dziękujemy za liczne zgłoszenia.
            Bawiliśmy się więc wspaniale, bo przecież nie od dziś wiadomo, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
            #WrocławskiDzieńCzytaniawSzkołach
          • Ogłoszenie wyników  w klasowym konkursie recytatorskim pn. „Brzechwy wiersze – najlepsze!”

• 01.12.2021 16:19
          • Jury w składzie:
            Magdalena Hełszyńska-Osumek
            Urszula Niewiadomska-Wolniewicz
            Aleksandra Nowak
            Joanna Olichwer

Szkolna Komisja Konkursowa przyznała następujące miejsca w klasie 3 c:

I miejsce
            Kacper Łysio
            II miejsca
            Julia Konior
            Malwina Kryszczuk
            Aleksander Paluch
            Kinga Jurkanis
            Julia Machalska

Sprawozdanie z przebiegu  klasowego  konkursu recytatorskiego pn. „Brzechwy wiersze – najlepsze!”.
            W dniu 30 listopada 2021 w bibliotece szkolnej ZSP nr 10 we Wrocławiu został przeprowadzony konkurs recytatorski wybranych wierszy Jana Brzechwy.
            Dzieci recytowały utwory ze zbioru „Brzechwa dzieciom”, które przedstawiły w formie konkursu klasowego.
            Opiekę merytoryczną nad przebiegiem konkursu sprawowały Panie: Magdalena Hełszyńska-Osumek, Urszula Niewiadomska-Wolniewicz, Aleksandra Nowak, Joanna Olichwer.
            Uczniowie zaprezentowali utwory z pamięci wraz z elementami gry aktorskiej. Na koniec konkursu uczniowie obejrzeli piosenki z  filmu w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego  „Akademia Pana Kleksa”.
            Jury podsumowało konkurs i ogłosiło wyniki wraz z rozdaniem nagród oraz dyplomów.