• Tydzień Języka Polskiego

• Uczennice i Uczniowie,

w dniach 22-26 lutego w naszej szkole odbywać się będzie Tydzień Języka Polskiego. Zapraszamy Was do licznych zabaw edukacyjnych oraz konkursów :) Polonistki

• Lapbooki uczniów kl. 6 - Szlachta w Polsce w XVI-XVII wieku.

• W ramach projektu semestralnego z historii, uczniowie klas VI mieli za zadanie wykonać lapbooki na temat Szlachty w Polsce w XVI-XVII wieku.

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji. Większa kartka z możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści.

Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością, zdolnościami plastycznymi oraz umiejętnością doboru treści.

Więcej prac - Lapbooki uczniów ZSP10

• eTwinning

• W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas 5a i 5b biorą udział w projekcie eTwinning  „KAMISHIBAI (jap. 紙芝居), czyli opowieści od deski do deski”.

Ma on charakter innowacji pedagogicznej (w zakresie metodyki nauczania), a jego celem jest rozwój kompetencji kluczowych oraz kreatywności, krytycznego myślenia i działania zespołowego. Zadaniem uczniów jest stworzenie tekstu i kart opowieści do autorskich spektakli inspirowanych lekturami oraz ich publiczna prezentacja. Uczniowie pracują zespołowo, a efekty swojej pracy zaprezentują podczas Festiwalu Pięknych Opowieści.

Patronat nad projektem objęło Wydawnictwo TIBUM, które jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Kamishibai IKAJA z siedzibą w Tokio.

• "Opowieść wigilijna"

• W ramach korelacji miedzyprzedmiotowej uczniowie klasy 7b tworzyli słuchowiska na podstawie "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Ich zadanie polegało na napisaniu scenariusza,  zadbaniu o stronę dźwiękową, nagraniu poszczególnych partii oraz ich montażu w jedną, spójną całość tak, by powstało słuchowisko. Prezentujemy jedną z prac, wykonaną przez Joasię Wilk i Maję Kiełbasiewicz.

• Projekt językowy

• W naszej szkole uczniowie kl. 5-8 biorą udział w autorskim projekcie rozwijającym słuchanie ze zrozumieniem z języka angielskiego. Projekt oparty jest na krótkich filmach ukazujących młodzież w Anglii, ich zainteresowania lub życie codzienne. W kolejnych częściach przybliżają nam zabytki i kulturę Londynu.
              Projekt jest podzielony na dwa semestry. Jest unikatowy, rozbudza zainteresowanie językiem, kulturą i rozwija umiejętności.  Po każdej części uczniowie biorą udział w quizie. W I sem to Real English with teens ( prawdziwy angielski z nastolatkami ) , w II sem zapraszamy na wirtualną wycieczkę po Londynie Let's visit London !

Zapraszamy do udziału !

• Międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny "Bombka bożonarodzeniowa"

• Z ogromną dumą i radością chciałybyśmy przedstawić
              laureatów  Międzyszkolnego konkursu plastyczno-technicznego Bombka bożonarodzeniowa.

I miejsce zajęły: Alicja Ścisło SP nr 21, Jagoda Szajna SP nr 50
              II miejsce zajęły: Agata Strzelczyk SP nr 75, Wiktoria Dębczyńska Sp nr 50
              III miejsce zajęły: Julia Boroch SP nr 22 Dominika Więckowska SP nr 38

Wyróżnienia otrzymują:
              Amelia Mikołajczak SP nr 21, Wiktor Bieńkowski SP nr 10, Zofia Baszniak SP nr 47, Adam Gliński SP nr 27, Antoni Zakarczemny SP nr 75, Karolina Drelichowska SP nr 113.

Nagrody i dyplomy prosimy odbierać z naszej szkoły od 22 lutego do 12 marca 2021 roku.

Organizatorki: Kamila Chitry, Joanna Milewska i Magdalena Targosz

• Ozdoby choinkowe

• W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczniowie wykonali przepiękne matematyczne ozdoby choinkowe , którymi ozdobili swoje choinki w domu.  Dziękujemy za przesłane zdjęcia.

Anna Musztyfaga i Natalia Adamczyk
              nauczycieli matematyki
            • Matematyczny kalendarz adwentowy

• Drodzy Uczniowie,

dziękujemy Wam za systematyczne wykonywanie zadań z matematycznego kalendarza adwentowego.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam 100% szczęścia
              w
              życiu, wielokrotności szóstek w dzienniku, stale powiększającej się objętości Waszej wiedzy, punktów dodatnich rosnących na potęgę i nieskończonej ilości prezentów pod choinką.

życzą

Anna Musztyfaga i Natalia Adamczyk

nauczycielki matematyki

• Matematyka przed Świętami

• W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia zachęcamy do rozwiązania krzyżówki matematycznej, rebusów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

Anna Musztyfaga i Natalia Adamczyk
              nauczyciele matematyki