• Kronika 2016/17

• FESTYN SZKOLNY

• 20.09.2017 18:47
          • Rada Rodziców zaprasza do udziału w loterii fantowej „Pan Fantomas”. Każdy los kupiony w trakcie festynu i wrzucony do urny bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Przy zakupie losu każdy otrzyma darmowy upominek sponsora. Regulamin loterii dostępny w zakładce Rada Rodziców.

W loterii do wygrania m.in:  haulajnoga, liczniki rowerowe, piłka do koszykówki, dyskopiłki, torby do gier zespołowych

W programie festynu wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych:

• Niespodzianka teatralna grona pedagogicznego
            • W pracowni Einsteina
            • Laboratorium Szalonych Naukowców
            • Muzyka na żywo
            • Dmuchane zamki
            • Bańki mydlane
            • Grill z kiełbaskami
            • Przekąski
            • Napoje i Cafe
            • Słodkie czary mary
            • Stoiska z grami zręcznościowymi
            • Tatuaże i malowanie twarzy
            • Kiermasz książek
            • Drugie życie pluszaka

• PÓŁKOLONIE

• 20.09.2017 18:40
          • Szanowni Państwo! Już w najbliższe wakacje do naszej placówki (po dwuletniej przerwie spowodowanej rozbudową szkoły) wracają autorskie półkolonie firmy Brainy. Półkolonie te, dedykowane dla dzieci w wieku 5-10 lat, organizowane będą na ul. Rumiankowej w pierwszych czterech tygodniach wakacji (tj. 26.06. – 21.07.2017 r.) w godzinach 8-17:00.  Formuła półkolonii nie ulega zmianie – dzieci nadal mają do wyboru ciekawe warsztaty edukacyjne w ramach jednej z trzech grup tematycznych: Mały Konstruktor, Mały Odkrywca i Mały Artysta (szczegółowy opis niżej i na stronie Organizatora www.polkoloniewroclaw.pl ). To wszystko urozmaicone blokami sportowymi, z pełnym całodziennym wyżywieniem, w kameralnych 10-12 osobowych grupach, podzielonych na przedziały wiekowe. Całkowita opłata za tygodniowy turnus wynosi 489 zł, pełny koszt pobytu dziecka na półkoloniach ponoszą rodzice (półkolonie nie mają dofinansowania z miasta).

• Konkurs Języka Niemieckiego "Bienchen"

• 20.09.2017 18:36
          • Sukcesy naszych uczniów w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Bienchen”- „Pszczółki”

Ośmioro uczniów z klas VI przeszło do II etapu konkursu języka niemieckiego „Bienchen” organizowanego przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.  Konkurs ten jest objęty patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec, a jego celem jest  rozbudzenie zainteresowań lingwistycznych uczniów, motywowanie ich do samodzielnego zgłębiania wiedzy oraz kształtowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych narodów i kultur. Uczennica klasy VIb Hanna Strus uzyskała tytuł laureata tego konkursu. Wyróżnienia otrzymali Małgorzata Hossa, Natalia Karpio, Michał Kotwica, Tomasz Michalski, Julia Naskrent i Maja Piątkowska. Gratulujemy uczniom przygotowywanym przez Panią Monikę Polanowską wielkiego sukcesu!

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Języka Niemieckiego "Bienchen".

• WARSZTATY Z WYKORZYSTANIEM TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

• 20.09.2017 18:32
          • W klasie IV b został przeprowadzony cykl spotkań wykorzystujący na lekcjach języka polskiego telefony komórkowe oraz tablety. Warsztaty przeprowadziła Pani Monika Kapuśniak. Uczniowie mieli możliwość powtórzenia zagadnień gramatyczno – leksykalnych. Wykorzystaliśmy aplikację Kahoot. Dzieci głosowały za pomocą telefonów komórkowych.

Podczas kolejnego spotkania uczniowie uczyli się kodowania  i programowania wykorzystując Ozoboty. Zadaniem było narysowanie jak najciekawszej trasy dla robota. Czwartoklasiści byli zachwyceni warsztatami.

W imieniu dzieci chciałabym bardzo podziękować Pani Monice za przygotowanie fantastycznych zajęć – Magdalena Janowska

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WARSZTATY Z WYKORZYSTANIEM TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH.

• KONKURS RECYTATORSKI

• 20.09.2017 18:26
          • W dniu 27.04.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie pięknie przygotowali się do recytacji. Zaprezentowali ambitne wiersze i wzbogacili występ akompaniamentem muzycznym. Wszyscy wypadli wspaniale! Jury – Magdalena Janowska  i Edyta Sawicka postanowiło wyróżnić:

Karola Dworaka z kl. 4b,
            Julię Stępień i Nikolę Abramowską z kl. 5a
            Amelię Piątek z kl. 5a.

Miejsca na podium zajęli:

I Małgorzata Hossa z kl. 6c
            II Maja Piątkowska z kl. 6a
            III Emilia Strzelecka z kl. 4b

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONKURS RECYTATORSKI.