• "Dziady" w szkole

• W piątek (21.10), podczas nocowania w szkole, klasa 7a wystawiła spektakl do dramatu Adama Mickiewicza - "Dziady cz.II".

• Święto Dyni

• W poniedziałek (17.10) w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny - "Święto Dyni". Samorząd Szkolny wraz z Kołem Wolontariatu z całego serca dziękuje za przygotowanie oraz zakup produktów z dyni podczas szkolnego kiermaszu. Dzięki Państwa zaangażowaniu zebraliśmy kwotę 1996 zł i 91 groszy, która zostanie przekazana na Fundację "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci".

• Relacja z Tygodnia Języków Obcych w SP 27

• W dniach 26-30 września w naszej szkole odbył się Tydzień Języków Obcych zorganizowany z okazji corocznego Dnia Języków Europejskich. W ramach tych wydarzeń przeprowadzonych zostało szereg działań propagujących naukę języków obcych oraz wzmacniających świadomość przynależności do wspólnoty europejskiej.

Uczniowie poszczególnych klas 4-8 wykonali plakaty obrazujące fakty geopolityczne dotyczące jednego z państw europejskich, które wylosowali, a na drzwiach klas pojawiły się chmury wyrazowe napisane w języku angielskim lub niemieckim, opisujące skojarzenia z danym państwem. Wszystkie klasy za udział w zabawie otrzymały punkty do Ligi Klas.

Uczniowie klas 4-7 wspólnie z p. Olgą Kunysz wykonali makiety przedstawiające postaci literackie, kulturowe oraz historyczne, a także budowle charakterystyczne dla części krajów europejskich, tj: Wlk. Brytania, Niemcy, czy Francja. Uczniowie oraz nauczyciele zostali zaproszeni do robienia pamiątkowych zdjęć z wykonanymi makietami.

W dniu 27 września odbyła się lekcja otwarta dla ósmoklasistów “The UK in a nutshell” dotycząca przekrojowej wiedzy o Wielkiej Brytanii. Lekcja została przeprowadzona przez p. Lilianę Pilarską oraz Hannę Sobiegraj-Kussy przy współudziale  uczniów z klas 8c i 8a Cyryla Babiarza, Olgi Koshak oraz Marty Kruczek. Podczas lekcji uczniowie mogli zapoznać się wiedzą realioznawczą z zakresu m.in..: położenia geopolitycznego kraju, jego systemu politycznego, najważniejszych nazw oraz symboli, czy rodziny królewskiej.

Tydzień Języków Obcych zwieńczył konkurs wiedzy o krajach anglo-i niemieckojęzycznych, który odbył się 30 września. W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas 7-8.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział i zaangażowanie w zaproponowane działania. Do zobaczenia za rok😊

Nauczycielki języków obcych