• Kronika 2018/19

• Wyniki Międzyświetlicowego Konkursu Plastycznego ,,W Pisankowie”

• 24.04.2019 23:10
          • Spośród dwudziestu czterech nadesłanych prac konkursowych  Jury nagrodziło cztery  prace plastyczne:
            I miejsce-  Damian  Szuszkiewicz z ZSP nr 14   ul. Częstochowska 42
            II miejsce- Karolina Jagodzińska ze SP nr 63   ul. Mennicza 21-23
            III miejsce Filip Biernacki –ZS nr 9, ul. Krajewskiego 1
            III miejsce- Gabriela Galewska- SP nr 36, ul. F. Chopina 96

Gratulacje  i podziękowania za udział w konkursie
            Organizator: Świetlica SP nr 27
          • Zdrowe odżywianie

• 17.03.2019 18:54
          • Ile czasu potrzeba, aby przygotować wartościowe śniadanie, jakie produkty odżywcze podnoszą naszą sprawność umysłową i fizyczną, oraz co warto pić? Odpowiedzi na te pytania usłyszeli nasi uczniowie podczas warsztatów prowadzonych przez panią dietetyk Elżbietę Sworobowicz z Akademii Zdrowia.

• Spotkanie z prof. Krzysztofem Borysławskim z Uniwersytetu Przyrodniczego

• 12.03.2019 21:23
          • We wtorek 5 marca 2019 r. odbyliśmy kolejną już wyprawę na Uniwersytet tym razem Przyrodniczy.

Prelekcje pt. „Statyka i dynamika układu ruchu człowieka w kontekście diagnozowania i profilaktyki wad postawy” wygłosił dla nas Pan prof. Krzysztof Borysławski . Wady postawy to coś z czym zmaga  się  ponad 80% naszego społeczeństwa. Pomóc nam może tylko aktywność fizyczna dostosowana odpowiednio do wieku oraz kondycji. Zapamiętaj – RUCH TO ZDROWIE!!!

Małgorzata Opalska

• Konkurs geologiczny

• 25.02.2019 18:43
          • 14 lutego 2019 r. pojechaliśmy na lekcję otwartą do Muzeum Geologicznego im.Henryka Teisseyre. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć różne okazy skał oraz minerałów. Później pod kierunkiem pracowanika muzeum, uczniowie rozpoznawali skały i minerały. Następnie braliśmy udział w wykładzie dotyczącym procesów magmowych i wulkaniczych, podczas, którego utrwaliliśmy wcześniej poznane zagadnienia.

20 lutego 2019 odbył się Konkurs Geologiczny „Procesy Magmowe. Plutonizm i wulkanizm.” Szkolną drużynę reprezentowały: Julia Stępień, Ewa Stasz z klasy 7 a oraz Zuzanna Moskwa z klasy 8 c. W konkursie łącznie brało udział 42 uczniów. W przerwie uczennice brały udział w wykładzie przygotowanym przez członków Studenckiego Koła Naukowego Geologów UWr, który dotyczył wyprawy na Islandię. Nasza drużyna otrzymała dyplomy, mapy oraz gadżety uniwersyteckie.
            Gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Fudali