• Kronika 2019/20

• Wycieczka po Londynie

• 15.06.2020 09:06
          • Wycieczka po Londynie w czasie pandemii? Czemu nie! W naszej szkole wszystko jest możliwe.

Przez ostatnie sześć tygodni nasi uczniowie odbywali wirtualną wycieczkę po Londynie.  Oglądali zabytki, wsłuchiwali się w informacje podawane w języku angielskim na poziomie A1 - A2. Na koniec wirtualnej podróży chętni uczniowie wzięli udział w konkursie szkolnym „Lets visit London”.

Quiz składał się z 13 pytań w języku angielskim.
            A oto wyniki :
            1 miejsce Weronika Nitkiewicz 5c 12/13
            1 miejsce Ania Karpio 6c 12/13
            2 miejsce Filip Witczak 6b 11/13
            2 miejsce Agnieszka Strus 6c 11/13
            3 miejsce Olimpia Prycik 6d 10/13
            3 miejsce Kamila Kondracka 6c 10/13

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. Zdobywcy I miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.
            Gratulujemy wygranym!

• Zaproś mnie na swoją lekcję - 8B

• 08.06.2020 15:21
          • Podczas wczorajszych zajęć języka polskiego i godziny wychowawczej klasę 8b odwiedził wykładowca MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Łódzkim, pan Artur Negri. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest samodzielne myślenie i podejmowanie decyzji dzięki myśleniu krytycznemu. Część wykładu poświęcona była problemowi ulegania manipulacjom i sposobom bronienia się przed nimi oraz konieczności odróżniania opinii od faktów.

Był to wspaniały, interaktywny wykład z dziedziny filozofii, etyki i komunikacji interpersonalnej, który na pewno otworzył uczniom oczy na wiele kwestii, wzmocnił ich poczucie niezależności i siły sprawczej, a w razie pojawiających się wątpliwości i lęków nauczył stawiać pytanie: A co Ty byś zrobił/zrobiła, gdybyś się nie bał/nie bała?

Z przyjemnością, my nauczycielki języka polskiego i chemii, patrzyłyśmy na dojrzewające na naszych oczach dzieci, które przenikliwie, z dużą mądrością i wrażliwością prowadziły dyskusję z wykładowcą. Wiemy, że są oni gotowi do wyruszenia w dalszą drogę życia, drogę, która nie wiedzie już  korytarzami naszej szkoły :)

J.Semaniuk, L.Jakubek

• Lekcja o Kaszubach

• 03.06.2020 20:35
          • Dziś nasza szkoła miała ogromną przyjemność gościć na lekcjach on line panią Annę Żornaczuk.
            Dzięki pani Ani w mgnieniu oka uczniowie klas czwartych przenieśli się ze stolicy Dolnego Śląska na piękne, zielone Kaszuby. Przy śpiewie i dźwiękach akordeonu, a czasami nawet diabła, poznawaliśmy kaszubskie nuty. Serdecznie dziękujemy za wizytę, cudowne śpiewy oraz cierpliwość pani Ani wobec pojawiających się dziś problemów z połączeniem internetowym  :)

• Bankowcy dla Edukacji

• 29.05.2020 14:04
          • Drodzy Uczniowie,
            W ramach Programu Bankowcy dla Edukacji, Warszawski Instytut Bankowości zaprasza Was do uczestnictwa w lekcjach online.

Lekcja online „Pewne jak w banku – historia budowania zaufania”

1 czerwca 2020r. Godz. 10:00 – 10:45

Będzie o bankowości, o zaufaniu, o historii. Gratka nie tylko dla osób z zainteresowaniem ekonomicznym, czy historycznym, ale dla wszystkich, którzy lubią wiedzieć „dlaczego tak jest?”

Prowadzenie: Mariusz Wdowiak, bankowiec, Wolontariusz Projektu BAKCYL

Aby wziąć udział w  spotkaniu należy otworzyć link: https://youtu.be/EpAQrO_xmxo

Lekcja „Bankowość i zawód bankowca”

1 czerwca 2020r. Godz. 11:15 – 12:00
            Będzie o roli banków, o wymaganiach stawianych bankowcom. Z przykładami, dużą dawką humoru – bo praca w banku jest ciekawa!

Prowadzenie: Urszula Szulc, Warszawski Instytut Bankowości, Wolontariusz Projektu BAKCYL

Aby wziąć udział w  spotkaniu należy otworzyć link: https://youtu.be/Q22o0KEVh9M

Lekcja „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni”

1 czerwca 2020r. Godz. 12:45 – 14:25

Jeśli korzystasz ze smartfona, masz komputer, łączysz się z siecią, korzystasz z mediów społecznościowych, to ta lekcja jest dla Ciebie

Prowadzenie: Mateusz Zając, Warszawski Instytut Bankowości

Aby wziąć udział w  spotkaniu należy otworzyć link:   https://youtu.be/Eag9vqW1fhw

Szkolny koordynator projektu

Anna Musztyfaga

• Konkurs Matematycznego Origami "Żuraw"

• 27.05.2020 22:44
          • W dniu 6 czerwca 2020r. Julian Koziar z klasy 6c będzie reprezentował naszą szkołę w Finale Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw". Julek jesteśmy z Ciebie bardzo dumni i trzymamy kcuki za dalsze sukcesy!!!

Uczniowie klasy 6c, Monika Mertuszka i Anna Musztyfaga