• Dzień Zdrowia Psychicznego

• 10-ego października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To ważne święto zostało ustanowione przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 roku. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problematykę zdrowia psychicznego i profilaktykę zaburzeń psychicznych.

Każdego roku organizatorzy wydarzenia podkreślają, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Za każdym razem motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce - w 2023 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka.

Z tej okazji wielu uczniów, uczennic oraz pracowników szkoły nosiło na ubraniu zielony akcent.

Ponadto Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej zorganizował Skrzynki dobrych myśli i informacje rozesłane dla pracowników szkoły i rodziców.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi szkolnymi specjalistami dla klas 1-3: Panią Izą (psycholog) i Panią Małgosią (pedagog) oraz dla klas 4-8: Panią Beatą (psycholog) i Panem Adamem (pedagog).

Przypominamy też, że nasza szkoła bierze udział w programie polityki zdrowotnej w zakresie zaburzeń psychicznych dla dzieci i młodzieży z klas 4-8. Pomoc można uzyskać pod bezpłatnym numerem : +48 800 805 600 .

Dodatkowo pomoc dla wszystkich uczniów od klasy 1 do 8 można uzyskać pod numerem 116 111.

• Kampania "Przytul sie do drzewa"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii - PRZYTUL się do DRZEWA.

Tylko w roku 2021 w Polsce wybuchło 3295 pożarów lasów, z czego 2337 tych pożarów powstało z winy człowieka! Nasi uczniowie pokazali, że los lasów nie jest im obojętny! Z chęcią włączyli się w kampanie PRZYTUL się do DRZEWA. Uczniowie wyszli na dwór, aby przytulić się do drzewa, otoczyli je swoją miłością!  Dzięki temu drzewa  czuły się bezpieczne i  sprawiliśmy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!To piękna ekologiczna postawa!Z nadesłanych prac zostanie utworzony piękny, ekologiczny kolaż Przytul się do drzewa. który będzie zaprezentowany na stronie http://straznicylasow.pl w dniu 10.10.2023 z okazji Dnia Drzewa.

• Głosowanie na Patrona Szkoły

• W ubiegłym tygodniu w naszej szkole trwało głosowanie na patrona szkoły, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice / opiekunowie prawni oraz pracownicy. Wszyscy głosowali drogą elektroniczną. Uczniowie zagłosowali podczas lekcji informatyki.

Decyzją głosujących zwyciężyła Wisława Szymborska.

Wyniki przedstawiają się następująco:

prof. Władysław Bartoszewski 88 pkt

gen. Władysław Hermaszewski 231,5 pkt