• Kronika 2018/19

• KOŁO PLASTYCZNE NA WARSZTATACH W MUZEUM NARODOWYM

• 13.12.2018 22:42
          • Na początku grudnia członkowie szkolnego koła plastycznego udały się na warsztaty do wrocławskiego muzeum.
            Uczniowie wzięli udział w zajęciach pt. "podstawowe techniki malarskie".
            Wraz z przewodnikiem obejrzały odpowiednie wystawy i wysłuchały prelekcji.
            Następnie indywidualnie wykonały prace plastyczne techniką średniowiecznego malarstwa-temperą jajeczną.
            Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
            Anna Madej
            Zdjęcia zostały dodane do galerii Muzeum Narodowe.
          • Z wizytą w VII LO

• 12.02.2019 22:28
          • Byliśmy, zwiedziliśmy, doświadczyliśmy…!!!

Nasi uczniowie klas ósmych 29 listopada 2018 r. mieli niepowtarzalną okazję gościć w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu. Jest to jedno spośród 100 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce.
            Uczniowie pod opieką nauczycieli biologii VII LO wykonali samodzielnie najsmaczniejsze lody metodą ciekłego azotu oraz estrahowali DNA z komórek ananasa. Mieliśmy również przyjemność poznać dyrektora szkoły P. Leszka Duszyńskiego. Zwiedziliśmy i zajrzeliśmy w najskrytsze zakamarki gmachu liceum, zobaczyliśmy jak wyglądają zajęcia lekcyjne w pracowni chemicznej i biologicznej. Dużo emocji i radości towarzyszyło w zdobywaniu drogocennej wiedzy.
            Serdecznie dziękujemy P. dr Krzysztofowi Zawadzkiemu i P. Wojciechowi Galackiemu nauczycielom VII LO za bezinteresowne zaangażowanie się w współpracę z naszą szkołą.
            Zdjęcia zostały dodane do galerii

Małgorzata Opalska

• Drużynowa Liga Lekkoatletyczna

• 19.09.2018 18:09
          • 18 września lekkoatletyczna drużyna żeńska i męska klas 7 i 8 naszej szkoły wystartowała w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na Stadionie Olimpijskim. Dziewczęta zajęły w klasyfikacji generalnej szóste miejsce, a chłopcy drugie.

Chłopcy nie wystąpili w najmocniejszym składzie z powodów chorobowych, ale nie przeszkodziło nam to zgromadzić 995 pkt. i awansować do finału, w którym razem z SP 71 i G 49 będziemy reprezentować Wrocław w dniu 27 września w Lidze Lekkoatletycznej.

Wszystkim należą się gratulacje za ambicję i włożony wysiłek. Każdy z Was punktował. Aż 10 chłopców przekroczyło średnią 66 punktów.
            Drużyna męska: A. Olejnik, K. Kisil, P. Skuza, D. Dziobek,P. Kryska, F. Górczyński, M. Szypa, M. Rzepecki, M. Garstka, W. Kuriata, D. Stanisławski, F. Klepak, J. Rzeźnicki, A. Rajmer, Sz. Bochyński.