• Kronika 2018/19

• Sportowa gratka

• 23.02.2019 19:59
          • Kamil Kisil z kl. 8A, powtórzył sukces i  zdobył złoty medal w lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii wiekowej U16.
            W biegu na 60m zdeklasował rywali i z czasem 7,43s wygrał zawody.

Gratulacje od społeczności szkolnej!!!

Zdjęcia zostały dodane do galerii Kamil Kisil.

Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska U16 - WAŁBRZYCH, 16.02.2019

KOMUNIKAT KOŃCOWY

Wyniki konkurencji: 60 metrów M U16
            1m.  Kamil KISIL 14.03.2004 SSMKS Parasol Wrocław 7.43s
            2m.  Jan GONKIEWICZ 28.06.2005 GKS Start Długołęka 7.57s
            3m.   Kacper GOŹDZIEJEWSKI 14.05.2004 MULKS Olimpia Świdnica 7.61

W konkurencji wystartowało 23 zawodników  i  tylko trzech z Wrocławia. Kamil powtórzył sukces sprzed roku, zdobył złoty medal, sławę i chwałę dla swego miasta.

• Dni Darwina w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego

• 17.03.2019 22:48
          • W poniedziałek 11 lutego 2019,  z okazji 210 rocznicy urodzin Karola Darwina, nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach popularnonaukowych zorganizowanych przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.  Było to bardzo ciekawe wydarzenie łączące wiele nauk ścisłych i humanistycznych. Mieliśmy okazję doświadczyć oraz dowiedzieć się  jak działają geny, dlaczego ludzie odczuwają obrzydzenie, jak znaleźć dowody ewolucji na własnym ciele oraz jak działa ludzki mózg. Nie zabrakło ochotników na wzięcie ludzkiego mózgu we własne ręce.  Z niecierpliwością czekamy na obchody Światowych Dni Darwina w przyszłym roku.

Zdjęcia zostały dodane do galerii Dni Darwina.

Małgorzata Opalska

• Rozstrzygnięcie konkursu „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA”

• 09.01.2019 19:39
          • 7 stycznia 2019r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczno – Techniczny „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” . Wzięli w nim udział uczniowie klas O-III z wrocławskich szkół podstawowych. Wszystkie prace zaprezentowane zostały na Wystawie Konkursowej. Komisja konkursowa zwracała szczególną uwagę na zgodność pracy z tematyką konkursu, kreatywność, dobór materiałów oraz ogólne wrażenia estetyczne.

Tegorocznymi Zwycięzcami konkursu zostają:

Lena Jurkanis SP27

Angelika Kozak SSP72

Fryderyk Łukaszuk SP 95

Marta Kłosowska SP27

Maja Pawłowska SSP72

Alicja Kucharska SP40

Jan Kurgan ZSP 40

Bartłomiej Weber SP 97

Gratulujemy! Nagrody zostaną dostarczone pocztą!

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – nie tylko laureatom – bardzo dziękujemy!

Prosimy o odbiór swoich prac do 23.01.2019, po tym terminie prace przejdą na własność naszej szkoły.

Organizatorzy:

Kamila Chitry, Joanna Milewska

• Polska Choinka Bożonarodzeniowa

• 17.12.2018 20:54
          • 6 grudnia został rozstrzygnięty konkurs szkolny „Polska Choinka Bożonarodzeniowa” Nasi uczniowie wykazali się w wieloma oryginalnymi pomysłami i aranżacjami. Oceniane choinki wyróżniały się formą, ozdobami oraz materiałem z których zostały wytworzone. Wszystkie wyróżnione przez komisje choinki , kosztowały wiele pracy i zaangażowania. Po długich dyskusjach komisja konkursowa zdecydowała, że wycieczkę do kina wygrywa klasa IV C. Miejsce II zajęły  ex aequo klasa II b i IV a, równorzędne miejsce trzecie zajęły klasy: I d i 5d. Uwagę komisji zwróciły również choinki klasy 8b  i 8c. Gratulujemy wszystkim klasom pomysłowości.
            Zdjęcia zostały dodane do galerii Choinka patriotyczna.
          • Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 13.12.2018 22:40
          • W poniedziałek 03 grudnia w Naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów tego dnia było: przybliżenie uczniom problemów osób niepełnosprawnych, zwiększenie świadomości o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia, kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych, szacunku i tolerancji,  właściwego zachowania wobec osób niepełnosprawnych.

Z tej okazji w korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty wykonane przez naszych uczniów. Pierwsze piętro poświęcone było niepełnosprawnością związanym ze słuchem, drugie ze wzrokiem, a trzecie z ruchem.