• Kronika 2016/17

• X Przegląd Wiersza, Bajki i Etiudy Logopedycznej

• 20.09.2017 18:22
          • 5 kwietnia 2017 r. odbył się X Przegląd Wiersza, Bajki i Etiudy Logopedycznej zorganizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej. Dzieci z naszej szkoły zaprezentowały się w trzech  kategoriach.

W kategorii „Bajka logopedyczna” pracę plastyczną do bajki logopedycznej „Pociąg” wykonały dzieci z klasy 0a: Jagoda Kuchta, Alicja Kuchta, Kornelia Świrska, Joanna Wolodko i Małgorzata Mazur, pod kierunkiem wychowawcy Eweliny Muciuk-Kopka.

Efekt możemy podziwiać na zdjęciu, oraz na wystawie w MDK przy ul. Dubois we Wrocławiu. Od 9 maja pracę będzie można oglądać również na wystawie w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej w Rynku.

• WYMIANA POLSKO- NIEMIECKA - POBYT W LIPSKU

• 20.09.2017 18:13
          • NIEDZIELA-29.01.2017

O godzinie 11:40 zebraliśmy się na dworcu PKP pod zegarem. Od godziny 12:13 do godziny 16:00 jechaliśmy pociągiem do Drezna. Na peronie przywitała nas Pani Christina i wraz z nią przesiedliśmy się do pociągu, który miał nas zabrać na dworzec w Lipsku. O godzinie 18:30 zostaliśmy powitani przez grupę Niemiecką, a wieczór spędziliśmy u rodzin.

PONIEDZIAŁEK-30.01.2017

O godzinie 9:00 zaczęliśmy lekcje w niemieckiej szkole. Rozdzieliliśmy się, Polacy poszli do jednej Sali, a Niemcy do drugiej i rozmawialiśmy o tym co działo się poprzedniego wieczora. Gdy skończyliśmy, wszyscy usiedli razem w jednej sali, do kilku stołów. Każdy dostał swoją kartkę i miał napisać jak się nazywa, swój ulubiony kolor, czy ma rodzeństwo, i czy ma zwierzę, po polsku i po niemiecku. Chodziliśmy w grupach od stolika, do stolika i poznawaliśmy się nawzajem. Gdy skończyliśmy, dostaliśmy prace, które mieliśmy wypełnić z naszymi partnerami. Następnie mieliśmy godzinę wolną, mogliśmy jeść, rozmawiać, bawić się i grać w gry. Po czasie wolnym zjedliśmy obiad. Po południu poszliśmy zwiedzać Lipsk. Później wspólnie poszliśmy na kręgle i wróciliśmy do domów naszych partnerów.

• Sukces naszych uczniów

• 20.09.2017 18:17
          • 28 marca br. w Szkole Podstawowej Nr 95 we Wrocławiu odbył się XVII Powiatowy Turniej Ortograficzny. Uczestniczyli w nim najlepsi z ortografii uczniowie klas trzecich z naszej szkoły. Głównymi  celami konkursu było: utrwalenie w formie zabawy zasad pisowni wyrazów z ch – h; wdrażanie dzieci do czytelnego i estetycznego pisma; umiejętność współpracy w zespole. Jeden z zespołów w składzie : Tomasz Osumek (klasa III c), Aleksander Grzeszczak (klasa III b) oraz Filip Witczak ( klasa III e) pod opieką pani Katarzyny Bal-Rysak awansował do finału konkursu, który odbędzie się 28 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 28 we Wrocławiu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Turniej ortograficzny 28 marca 2017.

• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY  "SKRZYDLACI POSŁAŃCY WIOSNY" dla klas I-III
          • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY "SKRZYDLACI POSŁAŃCY WIOSNY" dla klas I-III

• 20.09.2017 18:00
          • Organizatorami konkursu są Katarzyna Bal- Rysak,  Anna Namyślak,  Kamila Chitry
            Cele konkursu:
            1) zainteresowanie uczestników konkursu tematyką ptaków;
            2) podnoszenie świadomości i wiedzy na temat wyglądu i budowy ptaków;
            3) rozwijanie i doskonalenie umiejętności manualnych (plastycznych i technicznych);
            4) kształtowanie umiejętności wykorzystywania różnorodnych materiałów plastycznych;
            5) wzmacnianie kreatywności i pomysłowości;
            6) doskonalenie umiejętności niezbędnych przy korzystaniu z różnych źródeł w celu poszukiwania potrzebnych do wykonania pracy informacji.
            Zadania konkursowe: Praca polega na samodzielnym przygotowaniu przestrzennej pracy plastyczno-technicznej prezentującej sylwetkę wybranego ptaka zwiastującego nadejście wiosny w Polsce. Prace mogą być wykonane dowolną techniką, przy użyciu dowolnych materiałów. Rozmiar pracy nie powinien być mniejszy niż 20 cm wysokości. Wszystkie prace powinny być odpowiednio podpisane (imię i nazwisko autora, szkoła, klasa).
          • Wymiana ze szkołą niemiecką - POBYT WE WROCŁAWIU

• 20.09.2017 18:15
          • NIEDZIELA-26.03.2017

O godzinie 21:45 zebraliśmy się na dworcu PKP pod zegarem, aby móc powitać naszych gości z Niemiec. Niemcy spędzili tę noc u nas.

PONIEDZIAŁEK-27.03.2017

O godzinie 9:00 spotkaliśmy się w szkole, przyszliśmy do jadalni i poczęstowaliśmy naszych gości tortem. Później oprowadziliśmy ich po starym i nowym budynku szkoły oraz boisku. Od godziny 9:40 do godziny 11:20 uczestniczyliśmy w lekcjach według planu. Następnie zjedliśmy obiad na stołówce. Od godziny 11:30 do godziny 13:15 pisaliśmy konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych oraz śpiewaliśmy piosenki w języku niemieckim i angielskim. Od godziny 13:25 do godziny 14:10 uczestniczyliśmy w zabawach sportowych na sali gimnastycznej. Popołudnie i wieczór spędziliśmy w swoich domach.