• Kronika 2016/17

• PÓŁKOLONIE

• 20.09.2017 18:40
        • Szanowni Państwo! Już w najbliższe wakacje do naszej placówki (po dwuletniej przerwie spowodowanej rozbudową szkoły) wracają autorskie półkolonie firmy Brainy. Półkolonie te, dedykowane dla dzieci w wieku 5-10 lat, organizowane będą na ul. Rumiankowej w pierwszych czterech tygodniach wakacji (tj. 26.06. – 21.07.2017 r.) w godzinach 8-17:00.  Formuła półkolonii nie ulega zmianie – dzieci nadal mają do wyboru ciekawe warsztaty edukacyjne w ramach jednej z trzech grup tematycznych: Mały Konstruktor, Mały Odkrywca i Mały Artysta (szczegółowy opis niżej i na stronie Organizatora www.polkoloniewroclaw.pl ). To wszystko urozmaicone blokami sportowymi, z pełnym całodziennym wyżywieniem, w kameralnych 10-12 osobowych grupach, podzielonych na przedziały wiekowe. Całkowita opłata za tygodniowy turnus wynosi 489 zł, pełny koszt pobytu dziecka na półkoloniach ponoszą rodzice (półkolonie nie mają dofinansowania z miasta).

• Na dzieci czeka całkowicie nowy program zajęć. W grupie Mały Konstruktor – gdzie dzieci budują i programują prawdziwe i poruszające się roboty z zestawów Lego – powstaną takie modele robotów i mechanizmów jak: wóz strażacki z napędem na przednie koła, stąpający na dwóch nogach humanoid, drapieżny robo-kot, walka pojazdów MonsterTruck, zaczarowana księżniczka, szybki myśliwiec X-Wing, i zabawny robot tańczący.

W grupie Mały Odkrywca – w której uczestnicy półkolonii wykonują eksperymenty z pogranicza nauk przyrodniczych – przeprowadzone zostaną doświadczenia z pianami i gaśnicami, zabawy z chemicznymi kolorowymi mieszaninami, magiczne sztuczki iluzjonisty, mega bańki mydlane, produkcja niepowtarzalnych mydełek i rozciągliwej sprytnej plasteliny, a dodatkowo eksperymentowanie z elektrostatyką i elektrycznością przy użyciu kuli plazmowej i flysticków.

W grupie Mały Artysta – gdzie dzieci bawią się nowatorskimi technikami artystycznymi i manualnymi – na dzieci czekać będą warsztaty barwienia tkanin i filcowania, odlewanie masek teatralnych, projektowanie i wykonanie abażuru do lampki nocnej oraz magnesów na lodówkę, tworzenie recyklingowych ramek na zdjęcia, zabawa ze szklanymi mozaikami i ozdabianie wazonów, niezapomniane minionkowe kreacje, malowanie akwarelą i węglem na sztalugach studyjnych oraz artystyczne rękodzieło.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.polkoloniewroclaw.pl. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatora.