• Konkursy szkolne

• MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

• 08.11.2017 18:24
          • Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS.
            Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej.
            Celem Konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii.
          • KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KLAS IV-VII

• 25.10.2017 21:48
          • TEMAT ZDJĘĆ: „JESIEŃ W KADRZE”

Regulamin:
            *zdjęcia można wykonać aparatem lub telefonem
            *praca musi być zgodna z tematem
            *zdjęcie powinno być wydrukowane na papierze fotograficznym do formatu max.A4 (wielkość zdjęcia nie przyczynia się do wyższej oceny pracy konkursowej)
            *podpisane zdjęcie konkursowe proszę dostarczyć do 30 listopada do A.Madej

Rozstrzygnięcie konkursu do 10.12.2017r.
          • Szkolny Konkurs Recytatorski

• 09.10.2017 09:53
          • Zapraszamy do udział w szkolnym konkursie recytatorskim.
            Odbędzie się on w drugiej połowie listopada w naszej szkole.
            Konkurs przeznaczony jest dla klas IV – VII.
            Chętne osoby zapisują się u swoich nauczycieli języka polskiego.

• Konkurs plastyczny BAŚNIE ANDERSENA OCZAMI DZIECI

• 06.10.2017 19:09
          • W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji zapraszamy uczniów i nauczycieli klas 1-3 do udziału w konkursie plastycznym. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z twórczością jednego z najsłynniejszych baśniopisarzy, Hansa Christiana Andersena.

Już w dzieciństwie Hans Christian Andersen miał duże trudności z uczeniem się, był opóźniony w realizowaniu programu szkolnego, uważano go za niezdolnego ucznia. Nawet, gdy był już dorosły, nadal nie potrafił pisać poprawnie, co było powodem, że nie zawsze był poważnie traktowany przez wydawców. Obecnie wiemy, że trudności Andersena wynikały z tego, iż był dyslektykiem. Dysleksja jednak nie przeszkodziła mu w odniesieniu sukcesu. Swoim talentem, ciężką pracą i uporem sprawił, że jeszcze za życia zyskał ogromną sławę i z „brzydkiego kaczątka” wyrósł na „wspaniałego łabędzia”.

• ZWYCZAJNA SŁABOŚĆ, NADZWYCZAJNY CZŁOWIEK

• 06.10.2017 18:51
          • W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, który w naszej szkole odbywać się będzie w terminie 2-6 października br. zapraszamy uczniów klas IV-VII do udziału w KONKURSIE LITERACKIM „Zwyczajna słabość, nadzwyczajny człowiek”.

W swoim otoczeniu nierzadko możemy spotkać ludzi, którym ogromną trudność sprawia pisanie lub czytanie. Nazywa się takie osoby dyslektykami. Wiemy jednak, że każdy człowiek posiada w sobie coś wyjątkowego, coś, co wyróżnia go wśród innych - nawet jeśli jego pismo jest niewyraźne, a przeczytanie tekstu nie należy do zadań najłatwiejszych.

Spośród wszystkich znanych Ci osób - rodziny, przyjaciół, znajomych, lub też wybitych lub popularnych postaci wybierz JEDNĄ, która mimo ograniczeń związanych z dysleksją jest w czymś wyjątkowa i może stanowić przykład dla innych. W pisemnej formie przedstaw tę postać (może być to opowiadanie, wiersz, opis, list itd.). Uzasadnij na czym polega jej talent (np. co robi inaczej niż inni, co ją wyróżnia, czego można się od niej nauczyć).

Pokaż, że każdy z nas, mimo swoich ułomności ma dar, którym może dzielić się z innymi.