• Konkursy szkolne

• Konkurs literacki dla klas VII

• 02.02.2018 10:25
          • Zapraszamy do udziału w konkursie. Chętni uczniowie klas VII prosimy o kontakt z nauczycielami języka polskiego.

Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd".
            Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Finał jest organizowany w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół Herbertowskich. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w czasie XX Zjazdu w Gdańsku w październiku 2018 roku.

Konkursowi patronuje siostrzeniec poety Zbigniewa Herberta - dr hab. Rafał Żebrowski. Honorowym Przewodniczącym Jury jest prof. Jan Miodek.

Celem konkursu Płynąć pod prąd jest ocalić od zapomnienia historie ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Dzięki temu konkursowi uczniowie mają możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom.

Temat pracy konkursowej jest następujący: Zbigniew Herbert w Przesłaniu Pana Cogito napisał o tych, którzy () płyną pod prąd () '', że są spadkobiercami () Gilgamesza,
            Hektora, Rolanda obrońców królestwa bez kresu i miasta popiołów ()." Przedstaw w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej lub wiersza historię bohatera nieznanego szerokiemu gremium, osadzonego w konkretnej rzeczywistości historycznej, społecznej, który był wierny, podobnie jak Zbigniew Herbert, wartościom takim jak Honor, Ojczyzna, Prawda nawet za cenę utraty życia.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: wiersz i proza. W jednej grupie są oceniane prace uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a w drugiej ponadpodstawowych.
            Jury wyłoni z nadesłanych prac te najlepsze. Prace są bardzo dobre, towarzyszy im refleksja i nawiązanie do tradycji i historii Polaków.
            Jury przyznaje każdego roku 16 nagród: cztery pierwsze, cztery drugie, cztery trzecie i cztery wyróżnienia. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi pracami w poprzednich edycjach, które są opublikowane na stronie internetowej:

Termin zgłoszenia pracy:
            konkursowej mija 31 marca 2018 roku.
            W roku szkolnym 2017/18
            Ogólnopolski Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd" został zamieszczony przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie.
            Więcej o konkursie: http://javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/index.php

• Olimpiada Zadań Logicznych

• 10.01.2018 08:12
          • Zapraszam wszystkich uczniów zapisanych na Olimpiadę Zadań Logicznych w dniu 11.01.2018r. (czwartek) o godz. 7:50 do stołówki (nowy budynek).
            Proszę zabrać ze sobą czarny lub niebieski długopis.

Aleksandra Warchoł i Anna Musztyfaga
          • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy Świetlik

• 22.12.2017 09:07
          • Zapraszamy uczniów klas 1-7 do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik".

Celem konkursu jest propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów szkół podstawowych. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: http://www.swietlik.edu.pl/regulamin

Konkurs odbędzie się 13 marca 2018 r.

Opłata wpisowa 10,00 zł.
            Zgłoszenia do udziału w konkursie klas 1-3 przyjmuje p. Dorota Cierniak
            Zgłoszenia do udziału w konkursie klas 4-7 przyjmuje p. Urszula Hussak

Termin zgłoszeń upływa 10 stycznia 2018 r.
          • Kangur Matematyczny

• 12.12.2017 22:35
          • W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
          • Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych

• 12.12.2017 22:30
          • Ogólnopolska Olimpiada Zadań Logicznych odbędzie się w dniu 11.01.2018r.
            Celem Olimpiady jest rozwój i doskonalenie logicznego oraz kreatywnego myślenia.
            Olimpiada zostanie przeprowadzona na 3 poziomach trudności: edukacja wczesnoszkolna (klasy I-III), szkoła podstawowa (klasy IV-VI) oraz szkoła podstawowa (klasa VII) i gimnazjum
            (klasy II-III).

Opłata wpisowa 9,00 zł.
            Zgłoszenia do udziału w konkursie klas 1-3 przyjmuje p. Aleksandra Warchoł
            Zgłoszenia do udziału w konkursie klas 4-7 przyjmuje p. Anna Musztyfaga
            Termin zgłoszeń upływa 18 grudnia 2017r.