• Konkursy szkolne

• Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną

• 11.12.2017 12:31
          • Zapraszamy uczniów klas I-III oraz IV- VII do udziału w konkursie plastyczno- lingwistycznym na najpiękniejszą kartkę świąteczną Christmas z życzeniami w języku angielskim

Regulamin konkursu na kartkę bożonarodzeniową:
            1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III oraz IV - VII.
            2. Konkurs polega na wykonaniu kartki zainspirowanej Świętami Bożego Narodzenia (z motywem świątecznym lub zimowym) i umieszczeniu w niej życzeń w języku angielskim.
            3. Każdy uczestnik przygotowuje tylko jedną kartkę.
            4. Technika wykonywania prac jest dowolna, maksymalny rozmiar kartki świątecznej (po złożeniu) to format A5 (rozmiar kartki z zeszytu).
            5. Z tyłu kartki należy zamieścić następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika, klasa.
            6. Termin składania prac – do 18 grudnia 2017 r., uczestnik dostarcza pracę nauczycielowi języka angielskiego.
            7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21 grudnia 2017 r.
          • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - konkurs literackich!

• 23.11.2017 11:55
          • W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych ogłaszam konkurs literacki z nagrodami.
            Kierując się mottem z Małego Księcia: "Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu." stwórz opowiadanie z dialogiem/komiks pod tytułem:

"Mój niepełnosprawny (sprawny!) przyjaciel."
            - praca powinna poruszać problem niepełnosprawności,
            - bohaterem pracy powinna być osoba niepełnosprawna, która np. pokonuje trudności życia codziennego, nawiązuje relacje z innymi osobami, ukazuje problemy osób niepełnosprawnych itp.,
            - osoba niepełnosprawna powinna zostać ukazana w sposób życzliwy, pozytywny,
            - konkurs przeznaczony jest dla klas IV - VII,
            - prace należy dostarczyć do 7 grudnia, do Mateusza Jarosza.

Udział w konkursie zapewnia plusowe punkty z zachowania, najlepsze prace zostaną nagrodzone oceną z języka polskiego oraz zamieszczone na witrynie naszej szkoły. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.
            Zapraszam
            Mateusz Jarosz
          • Konkurs plastyczny dla klas I-VII

• 20.11.2017 20:57
          • "Dzień dobry nic nie kosztuje, a ludzi raduje''
            Cel główny konkursu:
            - zachęcanie uczniów do codziennego stosowania form grzecznościowych, a szczególnie używania słowa ,,dzień dobry'' wobec wszystkich w szkole i poza szkołą
            Cele szczegółowe:
            - kształtowanie nawyku codziennego stosowania zwrotów grzecznościowych na co dzień
            - wdrażanie i rozwijanie pracy twórczej w grupie klasowej
            - wyrabianie poczucia estetyki
            - popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych
            Regulamin konkursu:
            I. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:
            Kl. I-III
            Kl.IV-VII
            II. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez każdą klasę jednego plakatu wraz z hasłem zachęcającym uczniów do codziennego stosowania zwrotów grzecznościowych zwłaszcza "dzień dobry''.
            Prace wykonujemy na dużym arkuszu brystolu lub szarego papieru dowolną techniką plastyczną.
            Prace mogą być wykonywane m.in. na zajęciach plastycznych, technicznych lub lekcjach wychowawczych.
            Podpisane prace dostarczamy do dn.11.12.2017r.(poniedziałek) do p.Beaty Gizowskiej-Bratek (sala 301) lub Emilii Paluch (sala 302)albo do p. Urszuli Niewiadomskiej ( biblioteka).
            Rozstrzygniecie konkursu nastąpi dn.14.12.2017r.
            Organizatorzy : Beata Gizowska-Bratek, Emilia Paluch i Urszula Niewiadomska
          • Międzyszkolny konkurs plastyczno - techniczny „Mój Mikołaj”

• 15.11.2017 22:05
          • Zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno - technicznym „Mój Mikołaj”
            ORGANIZATOR:
            Szkoła Podstawowa Nr 27 we Wrocławiu,
            ul. Rumiankowa 34 , 54-314 Wrocław, tel. 71 798 69 16

CELE KONKURSU:

• rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań uczniów Świętami Bożego Narodzenia,
            • rozbudzanie wyobraźni i fantazji,
            • rozwijanie zdolności manualnych,
            • wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno - technicznych,
            • integracja uczniów oraz promocja szkoły poprzez prezentowanie i honorowanie dokonań uczniów.
          • Szkolny konkurs recytatorski z języka angielskiego oraz niemieckiego

• 08.11.2017 18:26
          • Zapraszam uczniów klas I-VII do udziału w szkolnym konkursie recytatorskim z języka angielskiego oraz niemieckiego. Uczestnictwo wraz z kopią prezentowanego wiersza można zgłaszać do środy 22.11 osobiście lub za pośrednictwem Librusa.
            Uczestnicy prezentują jeden wiersz, dozwolone jest wykorzystanie dodatkowych środków wyrazu jak np. strój, gesty, rekwizyty itp.
            Ocenie jury podlegać będą: interpretacja oraz ogólny wyraz artystyczny, stopień trudności utworu, poprawność językowa i znajomość treści wiersza.
            Zgłoszenia przyjmują nauczycielki języków obcych.
            O dokładnym terminie konkursu poinformujemy w późniejszym terminie.
            Sonia Kędzierska