• Wydarzenia 2021/22

• Tydzień Języków Obcych

• 19.10.2021 19:19
          • D:\komputer Pawel\dokumenty szkoła\Tydzień języków obcych\Europejski dzień języków obcych.jpgW dniach 27-30 września w SP nr 27 odbył się Tydzień Języków Obcych organizowany w ramach corocznego Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Celem tego wydarzenia było pokazanie naszym uczniom znaczenia nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Z okazji tego europejskiego święta w naszej szkole przeprowadzone zostały liczne działania, w których uczniowie klas 4-8 chętnie brali udział.

Każda z klas dekorowała swoją salę w barwy i elementy wylosowanego przez siebie kraju europejskiego. W każdej klasie znalazły się również najważniejsze informacje geopolityczne o danym kraju, a także podstawowe zwroty grzecznościowe używane w języku tego kraju. Uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą, pomysłowością i kreatywnością, dzięki czemu klasy w naszej szkole zamieniły się w kolorowe europejskie miejsca.

W kolejnym dniu obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w grze interaktywnej kahoot, gdzie odpowiadali na pytania dotyczące krajów europejskich. Wcześniej mogli zapoznać się z potrzebnymi faktami oraz informacjami na specjalnie przygotowanych przez klasy oraz nauczycieli banerach. Najlepsza okazała się w tej konkurencji klasa 8 B, której serdecznie gratulujemy.

Uczniowie niektórych klas nagrali również filmiki ze scenkami rodzajowymi w języku obcym. Poniżej prezentujemy wyniki pracy naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom 4-8 za udział w wydarzeniach z okazji tego europejskiego święta, jakim jest Europejski Dzień Języków Obcych. Mamy nadzieję, że za rok również będziemy wspólnie świętować.

• Klasowy  konkurs recytatorski pn. „Kałużyści” Danuty Wawiłow

• 19.10.2021 19:15
          • W dniu 11.10.2021 w bibliotece szkolnej ZSP nr 10 we Wrocławiu został przeprowadzony konkurs recytatorski wierszy Danuty Wawiłow. Dzieci przygotowały wybrane wiersze autorki ze zbioru „Kałużyści”, które przedstawiły w formie konkursu klasowego.
            Opiekę merytoryczną nad przebiegiem konkursu sprawowały: p. Kamila Chitry, p. Urszula Niewiadomska-Wolniewicz i p. Aleksandra Nowak. Uczniowie zaprezentowali utwory z pamięci wraz z elementami gry aktorskiej. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Szybko!”.
            Jury podsumowało konkurs i ogłosiło wyniki wraz z rozdaniem nagród książkowych i dyplomów.

Ogłoszenie wyników w klasowym konkursie recytatorskim pn. „Kałużyści” Danuty Wawiłow
            Jury w składzie:
            Przewodniczący: Edyta Mataczyno
            Członek: Urszula Niewiadomska-Wolniewicz
            Członek: Kamila Chitry
            Członek: Aleksandra Nowak

Szkolna Komisja Konkursowa przyznała następujące miejsca w klasie 2b:
            1. I miejsce
              Julia Świętochowska
              Wiktor Rzatkiewicz
            2. II miejsce
              Natalia Starościak
            3. III miejsce
              Zofia Masłowska

Dziękujemy!
            Ula i Ola
          • Ogólnopolska akcja BohaterOn

• 10.10.2021 21:23
          • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji BohaterOn. Zachęcamy do obejrzenia relazji z jej przeprowadzenia.

Jeśli ktoś chciałby wspomoc  Powstańców to zachęcamy do wysłania karki online w formie cegiełki - wyślij kartkę.
          • Szkolny Dzień Dyni 2021

• 05.10.2021 18:25
          • Plony z naszego ogródka zebrane, w tym roku szczególnie obrodziły dynie. Z tej okazji
            w poniedziałek 04 października w szkole obchodziliśmy "Dzień Dyni 2021" Nasi uczniowie przygotowali przepyszne dyniowe przysmaki.
          • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

• 27.09.2021 21:11
          • - to międzynarodowa kampania społeczna, zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejską. Co roku od 16 do 22 września w krajach całej Europy organizowane są wydarzenia mające na celu promowanie ekologicznych środków transportu.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło:

„Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”.

We Wrocławiu z tej okazji odbędzie się wiele wydarzeń zachęcających do dbałości o zdrowie i aktywność fizyczną.

Dzień bez biletu

W środę, 22 września, przejazdy miejskimi autobusami i tramwajami będą  bezpłatne; również pociągami w granicach miasta.

Klinika Rowerowa

W ramach Kliniki Rowerowej przez cały tydzień, od 16 do 22 września, Wrocławianie będą mogli bezpłatnie dokonać podstawowego przeglądu swoich jednośladów, a także ich regulacji i smarowania części, znakowania.

Wędrująca wystawa

Dla wszystkich zainteresowanych historią Wrocławia przygotowano niezwykłą wystawę. „ROWEREM od zawsze. Przedwojenna rowerowa historia Wrocławia” to ponad 30 niepublikowanych nigdzie wcześniej zdjęć, między innymi parady cyklistów, wyścigów rowerowych sprzed 100 lat czy wypożyczalni rowerów działającej wówczas w Rynku.

Przychodźcie do szkoły pieszo, przyjeżdżajcie rowerem, hulajnogą, namówcie rodziców do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej lub "zapełniania auta".

Przyłączmy się do tej proekologicznej akcji.