• Kronika 2019/20

• Legendy i gawędy o piernikach wrocławskich i krasnalu Piernikarzu

• 29.11.2019 21:24
          • Na przełomie października/listopada 2019 r. został ogłoszony i był realizowany w naszej szkole projekt pod hasłem: Legendy i gawędy o piernikach wrocławskich i krasnalu Piernikarzu zorganizowany przez bibliotekę szkolną w ramach akcji „Cały Wrocław czyta”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas III-VIII. Zarówno dzieci jak i młodzież pisała legendy lub gawędy nawiązujące do pierników wrocławskich. Powstało wiele interesujących historii dla Krasnala Piernikarza. Pięć najciekawszych prac zostało wysłanych na konkurs międzyszkolny do Piernikarni Wrocławskiej. Prace projektowe wyróżnione w konkursie szkolnym można przeczytać na stronie internetowej szkoły.

Wyniki konkursu szkolnego:

1 miejsce - Alicja Sitarz kl. 7b

2 miejsce - Kaja Kapuśniak kl. 7b

3 miejsce - Agnieszka Strus kl. 6c

Klasy 3

1 miejsce - Dominik Wiącek kl. 3a

2 miejsce - Alicja Kuchta, Jagoda Kuchta kl. 3a

3 miejsce - Małgorzata Mazur kl. 3b, Nikola Jurga kl. 3a

Wyróżnienia:

Julia Klimonda, Aleksandra Choromańska, Liwia Schwarz, Hanna Starzycka, Michał Kuś, Michał Wiącek, Cezary Godlewski, Ignacy Malinowski, Artur Podpora,Kacper Kubicki

Gratulacje dla zwycięzców i uczniów wyróżnionych!

• Tydzień zdrowego żywienia

• 26.11.2019 23:06
          • Po tygodniu zdrowego żywienia,dzieci w klasie przygotowały zdrowe śniadanie,oto efekty :)

Natalia Bójko-Przybylak

Zdjęcia zostały dodane do galerii Tydzień zdrowego żywienia.

• Patriotyczny Listopad w ZSP 10 we Wrocławiu

• 19.11.2019 23:42
          • 6 listopada  po raz pierwszy w Naszej szkole miał miejsce Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Uczniowie biorący udział wykazali się niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi. Jury w składzie: Pani Dyrektor Edyta Mataczyno, Anna Madej, Monika Mertuszka wyłoniło 5 zwycięzców  oraz wyróżniło 4 osoby. Pierwsze miejsce zajęli: Zuzanna Mochniej (8c) i Daniel McCann (6c), drugie: Anastazja Reszka  (6a) i Natalia Wymysłowska (8c), trzecie: Maja Poziomka (7b). Dyplomy zostały wręczone podczas uroczystego Apelu z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości dla klas 4-8.
            Zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs piosenki patriotycznej.
             Apel miał miejsce 8 listopada, brali w nim udział uczniowie uczęszczający na kółko historyczne oraz zespół wokalny. Laureaci konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej zaprezentowali na nim swoje umiejętności. Nasi uczniowie ponownie  przedstawili swój program artystyczny 12 listopada występując dla Rady Osiedla Żerniki.

Monika Mertuszka
          • XIX Międzyszkolna Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS

• 19.11.2019 23:20
          • Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klas siódmych i ósmych, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o HIV/AIDS (etap szkolny), który miał miejsce 18 listopada. Żałujemy, że dwie klasy nie wypełniły zobowiązania i nie wystawiły minimum dwóch reprezentantów. Przewodniczący zawiedli! Zastanawia nikły odsetek uczestników płci męskiej. Oto uczestnicy:

Marcel Hass  8A; Ewa Stasz  8A; Marcella Ciempa  8A
            Maja Marcinkowska 8B
            Zuzanna Mochniej  8C; Daniel Kiełbasiewicz  8C
            Maja Poziomka  7B; Zuzanna Kugla  7B; Alicja Sitarz   7B; Julia Smółka  7B

Szczególne gratulacje należą się najlepszej trójce:
                                      Ewie Stasz, Mai Marcinkowskiej, Marcelowi Hass

Do kolejnego etapu, który odbędzie się 21 listopada w SP 97 we Wrocławiu zakwalifikowały się 2 osoby: Ewa Stasz  i  Maja Marcinkowska.

:)  Ewa Kielar i Urszula Truszko

• Lekcja w Muzeum historycznym

• 30.10.2019 19:51
          • 15 października klasa VI C udała się na lekcję muzealną  do Muzeum historycznego we Wrocławiu. Tematem lekcji była ” Reformacja i kontrreformacja na tle Wrocławia”. Uczniowie aktywnie brali udział w opisywaniu sytuacji Kościoła na przełomie XV i XVI w. Wraz z pracownikiem muzeum opisali genezę, przebieg i skutki reformacji i kontrreformacji w Europie. Dowiedzieli się jak wyglądała ona w ich mieście 500 lat temu i jak wpłynęła na jego zmianę i życie ówczesnych Wrocławian.  W lekcji muzealnej w innych terminach brały udział klasa VI A i VI B .

Monika Mertuszka

Zdjęcia zostały dodane do galerii Muzeum historyczne.