• Kronika 2019/20

• Stypendium Prezydenta Wrocławia dla Michała Kotwicy

• 22.10.2019 22:32
          • Stypendia Artystyczne Prezydenta Wrocławia przyznawane są młodym twórcom, do 30 roku życia, uczącym się, wyróżniającym się talentem i osiągnięciami artystycznymi

Z dumą informujemy, że nasz absolwent - Michał Kotwica, jest laureatem stypendium za rok szkolny 2018/19. Docenione zostały jego dokonania w dziedzinie animacji komputerowych.

Michał rozwija swoje zainteresowanie tworzeniem filmów animowanych od 10 roku życia korzystając z dostępnych warsztatów animacji oraz szkoląc się samodzielnie z oprogramowania oraz technik animacji. Swoje filmy publikuje sukcesywnie na kanale Youtube: https://www.youtube.com/user/mrv904/videos.

• Wybory do SU

• 22.10.2019 21:13
          • Lekcja Demokracji w Naszej szkole

Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbywały się na terenie naszej szkoły w dniu  11.10.2019. Udział w nich brali uczniowie dla klas IV-VIII.

Każdy uczeń, który chciał wystartować w wyborach do Samorządu Uczniowskiego jako kandydat musiał uzyskać poparcie kolegów i koleżanek a następnie  dostarczyć listę poparcia. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów.  Uprawnionych do głosowania było 319 uczniów. W głosowaniu wzięło udział 269 uczniów którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 13 kandydatów. Wszystkie głosy zostały oddane prawidłowo. Frekwencja w wyborach wyniosła 84,3%.

Komisja wyborcza w składzie: Abramowska Nikola, Bochyński Szymon, Ciempa Marcella, Kiełbasiewicz Daniel, Kochanowska Patrycja, Kotlarska Wiktoria, Maja Marcinkowska, Zuzanna Mochniej, Sylwia Owczarek, na podstawie list uprawnionych do głosowania wydawała karty z listą kandydatów. Wyborcy potwierdzali otrzymanie karty, składając podpis przy swoim nazwisku. Komisja czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów. W wyniku demokratycznego głosowania, zwyciężczynią wyborów została  Maja Poziomka z klasy VII b, zastępcą  Marcel Hass z klasy VIII a, w  skład nowego samorządu uczniowskiego  wchodzą również przewodniczący klas IV-VIII.

• Brąz Kamila Kisila na Mistrzostwach Polski

• 07.10.2019 16:49
          • Nasz absolwent - Kamil Kisil, zdobył brązowy medal w biegu na 100 m w kategorii U16 na Mistrzostwach Polski.
            Serdecznie gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów.
            Zdjęcia zostały dodane do galerii Brązowy medal Kamila.

Zachęcamy  naszych uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień sportowych - aktywności fizycznej,  uprawiania sportu, który obarczony jest wieloma wyrzeczeniami, ale może dać wiele satysfakcji.
          • Warsztaty "Kodowanie na dywanie"

• 07.10.2019 15:30
          • Dnia 4.10.2019 odbyło się wyjście klasy 1D na warsztaty kodowanie na dywanie. Warsztaty odbywały się w bardzo przyjaznej atmosferze i dzieci wróciły do szkoły z pięknymi uśmiechami na twarzy oraz dyplomami, które otrzymały od instruktorów szkolenia.

• Dolnośląski Festiwal Nauki 2019

• 25.09.2019 23:21
          • 23 września klasa VI c, wzięła udział w warsztatach „Tak obserwujemy pogodę”, organizowanych przez Uniwersytet Wrocławski (Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska). Uczniowie zostali oprowadzeni przez pracownika naukowego po ogródku meteorologicznym. Podczas zajęć Uczniowie poznali tajniki obserwacji meteorologicznej, następnie samodzielnie dokonywali pomiarów temperatury powietrza, gruntu oraz określali kierunek wiatru. Uczniowie wypytywali się o specyfikę pracy meteorologa.

Magdalena Fudali

Zdjęcia zostały dodane do galerii Pokazy DFN.