• Kronika 2015/16

• WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

• 18.09.2017 19:03
          • Od 18.04 do 23.04 nasza szkoła miała wymianę z niemiecką szkołą z Lipska. W dzień przyjazdu Niemców byłam bardzo podekscytowana i jednocześnie zestresowana. Bałam się, że Wrocław może się nie spodobać Niemcom lub będą uważać, że Polacy są niegościnni. Dziewczynka, która do mnie przyjechała miała na imię Helena. Gdy mi ją przydzielono, pojechałam razem z nią, Karoliną i Charlotte na pizzę. Trochę trudno było się z nimi porozumieć, ale po połączeniu języka angielskiego z niemieckim i z migowym udało się nam porozmawiać. Okazały się bardzo miłe. Helena jest bardzo nieśmiała. Bała się o coś poprosić, musiałam jej proponować.Bardzo lubi koty i chyba dobrze dobrali nasze charaktery. W domu bardzo mało rozmawiałyśmy, ale się bawiłyśmy np. grałyśmy w Xboxa, w badmintona, rzucałyśmy się maskotkami i widziałam, że jej się to podoba. Pokazałam Helenie różne interesujące miejsca we Wrocławiu. Gdy rodzice pytali się jej, czy podobało się jej na wycieczkach szkolnych, zawsze odpowiadała, że bardzo. Myślę, że według niej najlepsza była wycieczka do Aquaparku, kiedy była tam prawie cała wymiana.

Uważam, że wymiany są świetne, ponieważ uczą komunikowania się z ludźmi z innych krajów i jest kilka dni wolnych od szkoły.

Iza Goździk 6b   :D
            PROGRAM_POBYTU_UCZNIOW_Z_FREIE_OBERSCHULE_GOHLIS_Z_LIPSKA.odt

• WYCIECZKA DO BERLINA

• 18.09.2017 18:56
          • 18 marca 2016 r. 94- osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas IV-VI pojechała wraz z opiekunami na 1-dniową wycieczkę do stolicy Niemiec- Berlina. Celem wyjazdu było poznanie najważniejszych zabytków tego pięknego miasta a także 4-godzinny pobyt w wielkim niemieckim Aquaparku- „Tropical Islands”.

Uczniowie zwiedzili resztki Muru Berlińskiego, budynek Reichstagu, symbol miasta- Bramę Brandenburską  oraz Muzeum Historii Naturalnej.
            Największą frajdę sprawił uczniom pobyt na Wyspach Tropikalnych koło Berlina. Tutaj zwiedzili Las Tropikalny, Wioskę Tropikalną  i spacerowali  po piaszczystych plażach Morza Południowego. Kąpali się w czystej, lazurowej widzie i zjeżdżali z wielu krętych zjeżdżalni.

• KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II  i III ROZSTRZYGNIĘTY!
          • KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS II i III ROZSTRZYGNIĘTY!

• 18.09.2017 18:54
          • 8 kwietnia 2016 roku odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego dla klas II i III o tytuł Mistrza Ortografii.

Z radością informujemy, iż:
            - w kategorii klas II;

tytuł Mistrza Ortografii zdobył TOMEK OSUMEK z kl. II c,
            miejsce drugie zajął KAROL FRANIUK z kl. II a,
            miejsce trzecie zajęli KASIA WOJTEK oraz MICHAŁ CHWASTEK z kl. II e.

- w kategorii klas III:

tytuł Mistrza Ortografii zdobyła EMILIA STRZELECKA z kl. III b,
            miejsce drugie zajęła NATALIA BILIŃSKA z kl. III a,
            miejsce trzecie zajęła OLA RUSZCZYK również z kl. III a.

Szczegółowa liczba punków zdobytych przez wszystkich uczestników etapu szkolnego znajduje się u wychowawców klas.

SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach ortograficznych!

• WIOSENNA POCZTA SZKOLNA

• 18.09.2017 18:48
          • Projekt  „Wiosenna poczta szkolna”

Wiosenna poczta szkolna jest projektem skierowanym do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Podstawowym celem projektu jest zachęcenie uczniów klas młodszych do korzystania z takiej formy kontaktów międzyludzkich, jaką jest pisanie listów. W dobie kultu cyfryzacji i technologii informatycznej chcemy dać możliwość uczniom czerpania radości i przyjemności z pisania i otrzymywania własnoręcznie pisanych listów. Nie potrzebujemy do tego nic więcej oprócz kartki, ołówka i chęci.