• Kronika 2015/16

• SZKOLNE SPANIE- NA MIKOŁAJA CZEKANIE

• 18.09.2017 18:30
          • Hurra !!! Po rocznej przerwie w tym roku znowu odbyła się impreza dla uczniów klas I – III „Szkolne spanie – na Mikołaja czekanie”. O godzinie 21.00 do naszej szkoły przybyło 11 Elfów, którzy uprzyjemnili dzieciom czas oczekiwania na Mikołaja prowadząc warsztaty i zabawy ruchowe. Świetna zabawa skończyła się przed godziną 23.00, kiedy to dzieci udały się do swoich sal i zaczęły się przygotowania do snu. Nagle gdzieś w oddali usłyszeliśmy dzwonek, który oznajmił przybycie oczekiwanego Mikołaja. Miał on nie lada zadanie, bo musiał  rozdać prawie 200 prezentów. Radości było co niemiara, a zmęczony Mikołaj opuścił naszą szkołę po północy.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 04.12.2015 Szkolne spanie- na Mikołaja czekanie.

• 26.11.15 WIZYTA KLAS I-III W OPERZE WROCŁAWSKIEJ

• 18.09.2017 18:24
          • W czwartek 26 listopada w ramach projektu „Szkoła w mieście”  odwiedziliśmy jeden z największych i najbardziej cenionych teatrów operowych w Polsce, Operę Wrocławską. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem budynku opery i jej wnętrza, a szczególnie widowni z bogato złoconymi balkonami. Mieliśmy okazję obejrzeć tam jedno z ciekawszych dzieł napisanych z myślą o najmłodszych widzach – „Sid, wąż, który chciał śpiewać” Malcolma Foxa.

Opowieść o wężu Sidzie rozpoczyna się w wesołym cyrku, w którym Sid tańczy. Ale to, czego najbardziej pragnie to nie jest taniec, lecz śpiewanie. Niestety, gdy zaczyna śpiewać, okazuje się, że… strasznie fałszuje! Przyjaciele Sida z cyrku postanawiają więc wysłać węża w świat na naukę śpiewu. Nie zdradzimy, jakie miejsca odwiedził Sid i jakie miał przygody – zachęcamy do obejrzenia przedstawienia. Jak jednak możecie się domyślić, jeśli o czymś się marzy i ciężko nad tym pracuje, to spełniają się nawet największe marzenia. Brawo, Sidzie!

Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu fotografii.