• Promocja Zdrowia

• Relacje

• Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

- to międzynarodowa kampania społeczna, zainicjowana w 2002 roku przez Komisję Europejską. Co roku od 16 do 22 września w krajach całej Europy organizowane są wydarzenia mające na celu promowanie ekologicznych środków transportu.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło:

„Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”.

We Wrocławiu z tej okazji odbędzie się wiele wydarzeń zachęcających do dbałości o zdrowie i aktywność fizyczną.

Dzień bez biletu

W środę, 22 września, przejazdy miejskimi autobusami i tramwajami będą  bezpłatne; również pociągami w granicach miasta.

Klinika Rowerowa

W ramach Kliniki Rowerowej przez cały tydzień, od 16 do 22 września, Wrocławianie będą mogli bezpłatnie dokonać podstawowego przeglądu swoich jednośladów, a także ich regulacji i smarowania części, znakowania.

Wędrująca wystawa

Dla wszystkich zainteresowanych historią Wrocławia przygotowano niezwykłą wystawę. „ROWEREM od zawsze. Przedwojenna rowerowa historia Wrocławia” to ponad 30 niepublikowanych nigdzie wcześniej zdjęć, między innymi parady cyklistów, wyścigów rowerowych sprzed 100 lat czy wypożyczalni rowerów działającej wówczas w Rynku.

Przychodźcie do szkoły pieszo, przyjeżdżajcie rowerem, hulajnogą, namówcie rodziców do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej lub "zapełniania auta".

Przyłączmy się do tej proekologicznej akcji.