• InstaLing

• JĘZYK ANGIELSKI – KLASY 4-8
            INSTALING. PL

W roku szkolnym 2021/2022 nauczyciele języka angielskiego w SP nr 27 kontynuują pracę z Instaling - obowiązkowym programem do nauki słownictwa dla uczniów klas IV-VIII.
            Celem tego programu jest efektywna i systematyczna nauka słownictwa (obowiązującego na lekcji) poprzez wykonywanie krótkich lecz częstych sesji nauki, dzięki czemu słownictwo transmitowane jest do pamięci długotrwałej, a tym samym odejście od mało efektywnej formy żmudnego i wielogodzinnego uczenia się na pamięć nowych wyrazów tuż przed kartkówką.

Instrukcja obsługi dla ucznia:

1. Wpisz w przeglądarkę adres http://instaling.pl/login
            2. Wpisz indywidualny login i hasło, które otrzymałeś/aś od nauczyciela.
            3. Po zalogowaniu kliknij 'zacznij swoją codzienną sesję'. Po wpisaniu słowa kliknij „Sprawdź” – otrzymasz informację czy słowo jest prawidłowe i usłyszysz wymowę. Kliknij „Następne”. Sesja zawiera około 20 słówek. Nie przerywaj pracy, aż otrzymasz gratulacje za ukończenie sesji. 4. Na koniec danej sesji otrzymasz podsumowanie swojej pracy. Aby zapisać wynik sesji kliknij 'powrót na stronę główną'. Następnie wyloguj się.

Zasady pracy:

1. Uczeń codziennie (5x w tygodniu) loguje się na stronie www.instaling.pl i wykonuje swoją sesję wpisując około 20 słówek, przydzielonych przez nauczyciela.
            2. Nauczyciel systematycznie dodaje nowe słówka.
            3. Uczeń obowiązkowo pracuje przez 6 miesięcy (październik, listopad, grudzień w pierwszym semestrze oraz marzec, kwiecień, maj w drugim semestrze), uczeń ma możliwość dobrowolnej pracy z programem w pozostałych miesiącach na dodatkową ocenę. Głównym kryterium oceny jest systematyczność pracy ucznia, czyli oceniana jest ilość dni pracy w ciągu tygodnia (z wyłączeniem dni wolnych). Uczniowie, wyróżniający się wykonaniem największej ilości sesji mogą otrzymać ocenę celującą.
            4. Zarówno nauczyciel jak i rodzic (jeśli dobrowolnie zarejestruje się na stronie instaling.pl) będą otrzymywać raporty zawierające efekty pracy dziecka.
            5. Gdy powodem nie wykonywania sesji jest choroba (trwająca 1 tydzień i dłużej), uczeń zgłasza ten fakt nauczycielowi. Pojedyncze sytuacje, które sprawiły, że uczeń nie wykonał sesji nie wymagają zgłaszania, gdyż nie będą miały odzwierciedlenia w ocenach.
            6. Ocena miesięczna ustalana jest według następujących zasad: - bierzemy wszystkie oceny tygodniowe danego ucznia, np. 5, 2, 5, 4. - usuwamy z nich najsłabszą, w przykładzie usuwamy 2 i zostają 5, 5, 4. - liczymy średnią i zaokrąglamy, (5+5+4)/3=4,67 co daje 5 jako ocenę miesięczną.
            7. Istnieje możliwość wykupienia Pakietu Premium, który daje pewne korzyści( np. dodatkowe słownictwo- informacje szczegółowe na stronie instaling.pl). Jest on absolutnie dobrowolną opcją, nie mającą wpływu na realizację szkolnego programu instaling.pl.

Życzymy powodzenia i wytrwałości!!! A w efekcie dobrej znajomości słownictwa z języka angielskiego.

Zespół nauczycieli języka angielskiego.