• Rada Rodziców

• Fundusz RR

Źródła finansowania

Rada Rodziców gromadzi środki finansowe ze składek rodziców, darowizn osób fizycznych lub prawnych, dotacji a także innych źródeł.

W tym roku szkolnym wysokość składki na Fundusz Rady Rodziców wynosi:

50 zł od rodziny

Wszystkie wpłaty są składkami jednorazowymi i całorocznymi. Oznacza to również, że rodzice dzieci uczących się w SP 27 opłacają składkę 30 zł za wszystkie swoje dzieci łącznie.

Dokonywanie wpłat na Radę Rodziców jest dobrowolną sprawą każdego rodzica. Dla jednych jest to niewielka kwota, dla innych to kolejny kłopotliwy wydatek. Rozumiemy to i tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę. Traktujemy je jak cegiełki, które dokładają się do budowy dobrego środowiska rozwoju i zabawy dla uczniów w szkole.

Dodatkowo możemy przyjmować darowizny od osób fizycznych i prawnych. Jeśli znacie Państwo chętnych sponsorów, którzy mogą wesprzeć działania Rady Rodziców naszej szkoły to dajcie nam znać.

Jako Rada Rodziców, wyznaczyliśmy sobie cele, które chcielibyśmy osiągnąć w bieżącym roku szkolnym. Liczymy na Państwa pomoc finansową  oraz wspólne działanie na rzecz naszych dzieci i szkoły.

Jak dokonać wpłaty na Fundusz Rady Rodziców?

1. Poprzez Skarbnika Klasowego
            2. Poprzez Skarbnika Rady Rodziców
            3. Wpłata na konto Rady Rodziców

UWAGA!!! Nowy numer rachunku bankowego!!!!!!!

Dane do przelewu:

Rada Rodziców SP nr 27 we Wrocławiu, ul. Rumiankowa 34, 54-512 Wrocław

BZWBK S.A.  25 O/Wrocław, nr rachunku: 66 1090 1522 0000 0001 3471 1501

Tytuł wpłaty: „Imię i nazwisko dziecka, klasa”

Główne możliwości wydatkowania

Rada Rodziców wspiera finansowo Statutowe działania szkoły. Zgromadzone Fundusze może również przeznaczać na cele opisane w Regulaminie Rady Rodziców.

Najważniejsze sposoby wydatkowania:

• Pomoc materialna najbardziej potrzebującym dzieciom w szkole (finansowanie dożywiania, zakup odzieży, podręczników)
            • Nagrody dla uczniów za udział w konkursach i wybitne osiągnięcia
            • Dofinansowanie imprez szkolnych, a w szczególności Mikołajek. Dnia Dziecka, Dnia Sportu, Festynu Szkolnego
            • Nagrody w konkursach, zawodach i olimpiadach szkolnych oraz międzyszkolnych
            • Dopłaty do:
              • Zakupu pomocy dydaktycznych i sprzętu elektronicznego niezbędnego do wzbogacenia procesu dydaktycznego
              • Kosztów udziału uczniów w imprezach pozaszkolnych, m.in. zawodach sportowych i olimpiadach
              • Niektórych zajęć pozalekcyjnych
              • Wycieczek klasowych historyczno-turystycznych
              • Zakupu książek do biblioteki, periodyków i czasopism
              • Zakupu niektórych sprzętów, mebli i urządzeń szkolnych oraz ich napraw i remontów
            • Dofinansowanie innej działalności Statutowej szkoły

Pisemne wnioski o przyznanie środków z Funduszu Rady Rodziców mogą składać:

• Rady Klasowe w porozumieniu z rodzicami
            • Wychowawcy klas
            • Dyrektor
            • Rada Pedagogiczna
            • Samorząd Uczniowski.

Przyznanie środków z Funduszu oraz decyzje wspólne Członków o wydatkach następują w formie podjętej przez Radę Rodziców uchwały.