• Przedszkole

• PROGRAMY OGÓLNOPOLSKIE REALIZOWANE PRZEZ NASZE PRZEDSZKOLE

• Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków - Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole bierze udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej organizowanym przez „Akademię Aquafresh”.  W ramach programu Aquafresh dzieci miały okazję poznać głównych bohaterów krainy pastusiów: Lilly, Billy, Milky oraz Szczotkusia i Robaczka Próchniaczka. Celem prowadzonych zajęć jest zwrócenie uwagi na konieczność dbania o higienę jamy ustnej wśród najmłodszych i utrwalanie tych nawyków, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych.Drodzy rodzice, zapraszamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh! Więcej informacji na stronie: www.akademia-aquafresh

Kubusiowi Przyjaciele Natury

To program o tematyce ekologicznej. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzieci uczą się szacunku do natury, poznają zwierzęta, rośliny, warzywa, owoce. Uczą się jak w codziennym życiu dbać o środowisko, jak oszczędzać wodę i energię. Dzięki akcji, dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Na ich podstawie realizują wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko. Dzieci uczestniczą w takich działaniach jak: wycieczki ekologiczne, konkursy ekologiczne, Zielony Dzień, Dzień Marchewki, Pierwszy Dzień Wiosny itp.

Program edukacyjny „Czyste powietrze wokół nas”

Założeniem programu jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego. Program ten jest adresowany do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów. Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

Akademia Misia Haribo

to długofalowy program edukacyjny, którego celem jest wspieranie nauczania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 85 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki, psycholog-logopeda, lekarz pediatra, specjalista nauczania zintegrowanego oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od prawie dziewięciu dekad przyjaciel dzieci na całym świecie.

PROJEKT ” DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja
            i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym  przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko –  Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”. Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. http://www.zebymalegodziecka.pl

,,EDUKACJA, PROMOCJA I PROFILAKTYKA W KIERUNKU ZDROWIA JAMY USTNEJ skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”

Projekt jest dofinansowany przez Szwajcarię

w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.