• Kronika 2017/18

• Mini piłka ręczna chłopców

• 27.02.2018 18:07
          • W dniu 14 lutego w SP nr 118 odbyły się zawody w mini piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych. Nasza drużyna wygrała eliminacje pokonując SP 118, SP 95, SP 24 i awansowała do finału strefy Zachód, który odbędzie się 23.02.2018.w SP 46.
            Na sukces zapracowali:

Paweł Śliwa kl.4d
                         Julian Koziar kl.4d
            Ta wspaniała 9 będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim
            Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie głosowania, które odbędzie się za pośrednictwem serwisu internetowego wroclaw.naszemiasto.pl.
            Zapraszamy do wspólnej zabawy. Trzymamy kciuki i życzymy wygranej.
            Organizatorzy Urszula Hussak, Beata Wasilewska
          • Tygodzień Książki

• 02.03.2018 16:38
          • W poniedziałek 12 lutego 2018 r. na korytarzu szkolnym zostały wywieszone przez uczniów z klasy VII plakaty promujące czytelnictwo. We wtorek 13 lutego 2018 roku odbył się Konkurs Pięknego Czytania w kl. IV. We środę i czwartek (14-15 lutego 2018 r.) gościła u nas w bibliotece szkolnej Pani Anna Paszkiewicz – autorska 20 książek dla dzieci. Przeprowadziła ona w klasach młodszych warsztaty literackie nt. „Od pomysłu do książki” i „Jak powstają ilustracje do książki?”. Uczniowie z kl. IV uczestniczyli w warsztatach literacko-przyrodniczych nt. „Moja przyroda-ślady zwierząt”. Piątek 16 lutego 2018 roku był Dniem Postaci Literackich. Na apelu podsumowującym Tydzień Książki uczniowie prezentowali się w strojach ulubionych bohaterów literackich. Zostały też wręczone dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną: na najciekawszą zakładkę do książki i „Reklama ulubionej książki”.

Zdjęcia zostały dodane do galerii Tydzień Książki.
          • Goście z Chin

• 14.02.2018 21:02
          • W dniach 30.01 – 9.02 uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać bliżej kulturę Chin. Wszystko za sprawą dziewięciu młodych Chińczyków, którzy w ramach Miejskiego Wolontariatu opowiadali nam o swoim kraju. Dowiedzieliśmy się między innymi jak po chińsku policzyć do 10, co dzieci dostają w czerwonych kopertach podczas Chińskiego Nowego Roku, czym rozpoczynają się lekcje w chińskiej szkole oraz skąd się bierze herbata. Barry, Collin, Zoe, Kate, Evelyn, Louise, Sara, April i Nova mierzyli się także z językiem polskim oraz różnymi zadaniami wymyślonymi dla nich przez uczniów.
            Z pewnością wszyscy mogliśmy potrenować język angielski.

Zdjęcia zostały dodane do galerii Goście z Chin.
          • Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki

• 14.02.2018 11:09
          • W dniach 2 stycznia do 5 lutego 2018 roku został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny na najciekawszą zakładkę do książki dla klas I-VII. 12 lutego 2018 roku rozstrzygnięto tenże konkurs.

Wyniki - klasy starsze:                       - klasy młodsze:
            miejsce I: Maja Piątkowska              Pola Jamrozińska
            miejsce II: Zuzanna Mochniej           Eliza Trębusiewicz