• Kronika 2017/18

• Wyniki Międzyszkolnego Konkursu plastyczno-technicznego "Mój Mikołaj"

• 12.12.2017 22:20
          • Z wielką przyjemnością chciałybyśmy poinformować o wynikach Międzyszkolnego Konkursu plastyczno-technicznego "Mój Mikołaj".
            Konkurs przerósł najśmielsze nasze oczekiwania, otrzymaliśmy aż 110 prac. Za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Do ich obejrzenia zapraszamy na II piętro naszej szkoły.

I miejsce otrzymują:
            -Eliza Trębusiewicz SP nr 27
            -Hanna Starzycka SP nr 27
            -Amelka Bogdziun SP nr 40

II miejsce:
            -Kacper Janowski SP nr 40
            -Jagoda Kuchta SP nr 27
            -Alicja Kuchta SP nr 27

III miejsce:
            -Michał Świtalski SP nr 27

Organizatorki konkursu: Kamila Chitry, Joanna Milewska
          • Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej

• 12.12.2017 22:20
          • Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej.
            Poniżej znajduje się ranking najlepszych olimpijczyków z 1616 uczestników:
            • miejsce 7 Julia Naskrent, kl.7a 228pkt., Dyplom laureata
            • miejsce 8 Barbara Bielecka, kl.7c 226pkt. Dyplom laureata
            • miejsce 12 Hanna Strus, kl.7b 218pkt. Dyplom laureata
            • miejsce 15 Maja Piątkowska, kl.7a 212pkt. Dyplom laureata

Gratuluję wysokich wyników :-)
            Pozostali uczniowie biorący udział w olimpiadzie otrzymają dyplom uznania.
            Anna Musztyfaga
          • Międzynarodowy Dzień  Walki z AIDS
          • Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS

• 06.12.2017 20:49
          • 1 grudnia 2017 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzien Walki z AIDS. W naszej szkole w ramach akacji odbyła się prelekcja pod hasłem: "Jestem świadomy - będę zdrowy". Na znak solidarności z osobami chorymi rozdawaliśmy chętnym uczniom i pracownikom szkoły czerwone wstążeczki.
            Organizatorzy:
            Magdalena Werno-Sierszeń,
            Anna Musztyfaga,
            Dortota Kamińska-Dyś.

• "Zemsta" klas siódmych

• 15.12.2017 13:34
          • Czwartego grudnia klasy VII a i VII b udały się do Wrocławskiego Teatru Komedii, by zobaczyć adaptację dramatu "Zemsta" Aleksandra Fredry. Zanim odbył się spektakl, osoby zebrane na widowni miały okazję poznać okoliczności powstania utworu, biografię autora oraz jego związek z Wrocławiem. Artyści zwrócili szczególną uwagę na język między postaciami, charakterystyczny, barwny i błyskotliwy. Umiejscowili sztukę w kontekście historycznym, kulturze obyczajów tamtych czasów. Reżyser dołożył starań, aby bohaterowie ubrani byli w sposób odpowiadający modzie tamtego okresu.

Uczniowie odwiedzili również pomnik Aleksandra Fredry, który znajduje się na Wrocławskim Rynku.