• Kronika 2020/21

• Wieczór poetycki

• 23.11.2020 18:14
          • Wieczór poetycki na Teamsach? Czemu nie?! W ubiegły wtorkowy wieczór klasy siódme wzięły udział we wspólnym czytaniu dramatu Adama Mickiewicza "Dziady". Wydarzenie poprzedzone było wykładem pań polonistek na temat dawnego misterium ku czci zmarłych. Następnie uczniowie, panie dyrektorki i nauczyciele z pełnym zaangażowaniem i przejęciem odczytali swoje role. Wyszło pięknie.
            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych projektach.
            Magdalena Janowska
            Joanna Semaniuk

• "Zaproś mnie na swoją lekcję"

• 23.11.2020 18:01
          • W tym roku nasza szkoła również bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Zaproś mnie na swoją lekcję". W minionym tygodniu na wirtualnych lekcjach języka polskiego pojawił się pierwszy gość. Klasę 4a odwiedziła pani Agnieszka Żelaza, która opowiedziała uczniom o kamishibai, czyli tradycyjnej japońskiej sztuce opowiadania. Dowiedzieliśmy się, że kamishibai to najmniejszy teatr świata, a nawet mogliśmy zaznajomić się z jedną z bajek opowiedzianą z butai, czyli drewnianej skrzyneczki.
            To było piękne spotkanie. Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas, pasję opowiadania i inspirację do dalszej pracy.

• Akcja BohaterON

• 28.10.2020 21:20
          • W ramach kółka historycznego uczniowie klas 4b, 6d, 7a, 7c przeprowadzili w naszej szkole ogólnopolską akcję BohaterON. Akcja znajduje się pod  honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Celem akcji było propagowanie wiedzy na temat Powstania Warszawskiego, upamiętnienie heroicznej walki Powstańców. Nasi uczniowie wcielający się w postać: żołnierza AK, cywila, harcerza i sanitariuszki dostarczyli nam wielu emocji i wzruszeń. Dziękujemy im za tą żywą lekcję niezwykłej historii, bądźmy z niej dumni! W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki, napisali wiersze. Ze wspólnej pracy został stworzony przepiękny album, który został przekazany organizatorom akcji BohaterON.
            Monika Mertuszka

• Dni Jezyków Obcych

• 28.10.2020 21:24
          • W ostatnim czasie podczas Dni Jezyków Obcych sprawdzaliśmy wiedzę i umiejętności z angielskiego i niemieckiego.
            Zdjęcia zostały dodane do galerii Dni Jezyków Obcych.

• 02.10.2020 21:33
          • W tym roku klasy siódme uczestniczyły w Narodowym Czytaniu, które odbyło się pod patronatem prezydenta RP. Lekturą dziewiątej odsłony akcji wspólnego czytania była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.