• Kronika 2020/21

• Matematyczny kalendarz adwentowy

• 24.12.2020 10:02
          • Drodzy Uczniowie,

dziękujemy Wam za systematyczne wykonywanie zadań z matematycznego kalendarza adwentowego.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam 100% szczęścia
            w
            życiu, wielokrotności szóstek w dzienniku, stale powiększającej się objętości Waszej wiedzy, punktów dodatnich rosnących na potęgę i nieskończonej ilości prezentów pod choinką.

życzą

Anna Musztyfaga i Natalia Adamczyk

nauczycielki matematyki

• Matematyka przed Świętami

• 24.12.2020 09:55
          • W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia zachęcamy do rozwiązania krzyżówki matematycznej, rebusów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły.

Anna Musztyfaga i Natalia Adamczyk
            nauczyciele matematyki

• Patriotyczny listopad w ZSP nr 10...

• 03.12.2020 15:25
          • LISTOPAD MA BARWY BIAŁO-CZERWONE

Przez cały rok szkolny patriotyzm jest w naszej szkole bardzo ważnym elementem wychowania, ale listopad jest miesiącem szczególnym, przepełnionym takimi treściami.

- W ramach lekcji muzyki uczniowie klas V i VI zapoznawali się z pieśniami patriotycznym

- Na lekcjach historii w klasach IV poznali historię hymnu państwowego

- Na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie klasy VIII prowadziły dyskusje na temat "Czym jest dzisiejszy patriotyzm"

- Na języku polskim czytano dzieła narodowych twórców a uczniowie klas VII mogli wzięły udział we wspólnym czytaniu dramatu Adama Mickiewicza "Dziady" na platformie teams

- W ramach koła historycznego uczniowie nagrali film o patriotyzmie

- Odbył się konkurs piosenki patriotycznej.

Konkurs Piosenki Patriotycznej

Konkurs skierowany był do solistów klas 4-8 . Uczestnicy przygotowali utwór o tematyce patriotycznej Utwory mogły być wykonane z akompaniamentem dowolnych instrumentów lub półplaybacków. W pierwszym etapie jury wytypowało 4 wykonawców, którzy zostali przedstawieni społeczności szkolnej za pośrednictwem platformy teams. Konkurs miał formę listy przebojów w której głosować mogli uczniowie klas 4-8 oraz uczący w tych klasach nauczyciele w dniach 17-27 listopada za pośrednictwem otrzymanego linku.

Wyniki zostały ogłoszone 30 listopada w rocznice wybuchu powstania listopadowego. Wszystkim wykonawcom GRATULUJEMY!