• Tragiczne wydarzenia z 24 lutego, nie pozwoliły naszej szkolnej społeczności na bierne przyglądanie się sytuacji. Nie godziny się na przemoc i protestujemy przeciwko wojnie. Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy ZSP nr 10 Solidarni z Ukrainą!
      • OBIADY

Opłata  za  miesiąc  Maj 2024

7,00zł * 15 dni= 105,00zł

Karty obiadowe będą wydawane

* po opłaceniu posiłków za dany miesiąc – płatne do 5-go dnia danego miesiąca* (samodzielnie można obliczyć kwotę  ilość dni * 7zł i pomniejszyć o odpis z miesiąca poprzedniego)

WYJĄTKOWO   W   TYM   MIESIĄCU
        *  płatne  do 08.05.2024

*uregulowaniu  wszelkich zaległości za poprzednie okresy.

• w przypadku braku wpłaty w wyznaczonym terminie zaprzestaje się wydawania obiadów

Bardzo proszę o terminowe wpłaty

Informujemy, iż dotychczasowe zasady zgłaszania odpisu pozostają bez zmian.

• nieobecność dziecka na obiedzie należy zgłosić na mail intendent@zsp10.wroclaw.pl , lub  telefonicznie  71 7986916 wew. 112

do godz. 8:30 rano danego dnia;

• zwrot nadpłaty zostanie rozliczony w następnym  miesiącu;
        • niezgłoszona nieobecność dziecka na obiedzie nie podlega zwrotowi kosztów;
        • w przypadku rezygnacji z obiadów fakt ten należy zgłosić pisemnie u intendenta szkoły minimum trzy dni przed dniem wypisu.

Intendent

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Nasi uczniowie kolejny raz mogli wykazać się kreatywnością, tym razem online.

Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionego nagrania autorstwa - rapującej super ekipy z klasy 7a

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami dla całej szkoły.

• Wieczór poetycki

Wieczór poetycki na Teamsach? Czemu nie?! W ubiegły wtorkowy wieczór klasy siódme wzięły udział we wspólnym czytaniu dramatu Adama Mickiewicza "Dziady". Wydarzenie poprzedzone było wykładem pań polonistek na temat dawnego misterium ku czci zmarłych. Następnie uczniowie, panie dyrektorki i nauczyciele z pełnym zaangażowaniem i przejęciem odczytali swoje role. Wyszło pięknie.

• "Zaproś mnie na swoją lekcję"

W tym roku nasza szkoła również bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Zaproś mnie na swoją lekcję". W minionym tygodniu na wirtualnych lekcjach języka polskiego pojawił się pierwszy gość. Klasę 4a odwiedziła pani Agnieszka Żelaza, która opowiedziała uczniom o kamishibai, czyli tradycyjnej japońskiej sztuce opowiadania. Dowiedzieliśmy się, że kamishibai to najmniejszy teatr świata, a nawet mogliśmy zaznajomić się z jedną z bajek opowiedzianą z butai, czyli drewnianej skrzyneczki.
              To było piękne spotkanie. Dziękujemy Pani Agnieszce za poświęcony nam czas, pasję opowiadania i inspirację do dalszej pracy.

• Akcja BohaterON

W ramach kółka historycznego uczniowie klas 4b, 6d, 7a, 7c przeprowadzili w naszej szkole ogólnopolską akcję BohaterON. Akcja znajduje się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. Celem akcji było propagowanie wiedzy na temat Powstania Warszawskiego, upamiętnienie heroicznej walki Powstańców. Nasi uczniowie wcielający się w postać: żołnierza AK, cywila, harcerza i sanitariuszki dostarczyli nam wielu emocji i wzruszeń. Dziękujemy im za tą żywą lekcję niezwykłej historii, bądźmy z niej dumni! W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki, napisali wiersze. Ze wspólnej pracy został stworzony przepiękny album, który został przekazany organizatorom akcji BohaterON.

• NAJPIĘKNIEJSZE DRZEWO MOJEGO MIASTA

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Czy pamiętacie lemoniadowe drzewo Pippi? Astrid Lindgren nazwała je swoim kochanym drzewem. To drzewo wciąż rośnie. Wy również możecie takie drzewo znaleźć w swoim mieście, zrobić zdjęcie i wysłać na konkurs. Wystarczy zabrać aparat albo chwycić telefon w dłonie i wyruszyć w miasto! Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.

• Polecamy

• Czujnik jakości powietrza

Na dachu sali gimnastycznej znajduje się czujnik badania jakości powietrza.
        Proszę kliknąć w ikonę aby sprawdzić jakość powietrza i temperaturę.

• ​​​​​

• Insta.ling

• SP nr 27 w roku szkolnym 2023/2024
          uczestniczy w programie InstaLing.

Stawiamy na skuteczną naukę słówek
          w edukacji języka angielskiego klas 4-8.

www.instaling.pl

• PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA