• Tragiczne wydarzenia z 24 lutego, nie pozwoliły naszej szkolnej społeczności na bierne przyglądanie się sytuacji. Nie godziny się na przemoc i protestujemy przeciwko wojnie. Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy ZSP nr 10 Solidarni z Ukrainą!
      • OBIADY

Opłata  za  miesiąc  Maj 2024

7,00zł * 15 dni= 105,00zł

Karty obiadowe będą wydawane

* po opłaceniu posiłków za dany miesiąc – płatne do 5-go dnia danego miesiąca* (samodzielnie można obliczyć kwotę  ilość dni * 7zł i pomniejszyć o odpis z miesiąca poprzedniego)

WYJĄTKOWO   W   TYM   MIESIĄCU
        *  płatne  do 08.05.2024

*uregulowaniu  wszelkich zaległości za poprzednie okresy.

• w przypadku braku wpłaty w wyznaczonym terminie zaprzestaje się wydawania obiadów

Bardzo proszę o terminowe wpłaty

Informujemy, iż dotychczasowe zasady zgłaszania odpisu pozostają bez zmian.

• nieobecność dziecka na obiedzie należy zgłosić na mail intendent@zsp10.wroclaw.pl , lub  telefonicznie  71 7986916 wew. 112

do godz. 8:30 rano danego dnia;

• zwrot nadpłaty zostanie rozliczony w następnym  miesiącu;
        • niezgłoszona nieobecność dziecka na obiedzie nie podlega zwrotowi kosztów;
        • w przypadku rezygnacji z obiadów fakt ten należy zgłosić pisemnie u intendenta szkoły minimum trzy dni przed dniem wypisu.

Intendent

• Wycieczka klasy 5a

W czwartek (7.03) klasa 5a udała się na spacer po wrocławskim rynku aby odkrywać jego średniowieczną historię. Pysznym przerywnikiem wycieczki były gofry bąbelkowe.
              Następnie klasa udała się do Pigcasso creative paint house na chlapanie farbami.

• Wieści ze szkolnej biblioteki

Przedstawiamy Wam galerię zdjęć z uroczystości i z zajęć, które odbyły się w bibliotece szkolnej w lutym.

Dziękujemy nauczycielom i wychowawcom za współpracę!

- Lekcja biblioteczna „O potencjale, który drzemie w każdym człowieku - na podstawie książki Kobiego Yamady” w świetlicy szkolnej,

- Uroczystości pasowania na czytelników biblioteki szkolnej w klasach 1-wszych,

• Dzień Zdrowia Psychicznego

10-ego października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To ważne święto zostało ustanowione przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego w 1992 roku. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problematykę zdrowia psychicznego i profilaktykę zaburzeń psychicznych.

Każdego roku organizatorzy wydarzenia podkreślają, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne. Za każdym razem motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce - w 2023 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia brzmi: Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka.

• Kampania "Przytul sie do drzewa"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii - PRZYTUL się do DRZEWA.

Tylko w roku 2021 w Polsce wybuchło 3295 pożarów lasów, z czego 2337 tych pożarów powstało z winy człowieka! Nasi uczniowie pokazali, że los lasów nie jest im obojętny! Z chęcią włączyli się w kampanie PRZYTUL się do DRZEWA. Uczniowie wyszli na dwór, aby przytulić się do drzewa, otoczyli je swoją miłością! Dzięki temu drzewa czuły się bezpieczne i sprawiliśmy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów!To piękna ekologiczna postawa!Z nadesłanych prac zostanie utworzony piękny, ekologiczny kolaż Przytul się do drzewa. który będzie zaprezentowany na stronie http://straznicylasow.pl w dniu 10.10.2023 z okazji Dnia Drzewa.

• Głosowanie na Patrona Szkoły

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole trwało głosowanie na patrona szkoły, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice / opiekunowie prawni oraz pracownicy. Wszyscy głosowali drogą elektroniczną. Uczniowie zagłosowali podczas lekcji informatyki.

Decyzją głosujących zwyciężyła Wisława Szymborska.

Wyniki przedstawiają się następująco:

• Polecamy

• Czujnik jakości powietrza

Na dachu sali gimnastycznej znajduje się czujnik badania jakości powietrza.
        Proszę kliknąć w ikonę aby sprawdzić jakość powietrza i temperaturę.

• ​​​​​

• Insta.ling

• SP nr 27 w roku szkolnym 2023/2024
          uczestniczy w programie InstaLing.

Stawiamy na skuteczną naukę słówek
          w edukacji języka angielskiego klas 4-8.

www.instaling.pl

• PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA