• Kronika 2017/18

• EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

• 04.10.2017 18:05
        • W dniach 2-8 października 2017 obchodzony jest Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W ramach tego tygodnia w naszej szkole odbędzie się wiele ciekawych akcji.

W tym roku Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji realizowany jest pod hasłem „Uczeń z dysleksją też czyta książki!”. W związku z tym wszystkich uczniów zapraszamy do wspólnego tworzenia Rankingu Książek Kochanych. Zachęcamy, aby od wtorku do piątku (3-6 października) wrzucać napisane na kartce informacje na temat ulubionej książki i autora do ustawionego przy wejściu do szkoły pojemnika.

• Dodatkowo:

Rodziców zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat trudności w nauce lub szukających wsparcia w pracy ze swoim dzieckiem serdecznie zapraszamy na indywidualne konsultacje z panią Małgorzatą Wajdą, pedagog z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Nr 4 we Wrocławiu. Spotkanie odbędzie się w środę 4 października w godz. 16.00-18.00 w sali 220. W czasie trwania konsultacji na korytarzu przy gabinecie 220 będzie można również zapoznać się z przykładowymi pomocami terapeutycznymi, które mogą wpłynąć na efektywność pracy z dzieckiem w przezwyciężaniu trudności w uczeniu się.

Uczniowie klas 4-7 będą mieli okazję poznać sylwetki sławnych osób z dysleksją na wybranych przedmiotach. Diagnoza dysleksji lub innych trudności w nauce nie jest bowiem przeszkodą w odniesieniu sukcesu. Systematyczna praca, upór i nie poddawanie się może sprawić, że uda się osiągnąć coś naprawdę niezwykłego.

Uczniów klas 4-7 zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie literackim pt. „Zwyczajna słabość, nadzwyczajny człowiek”. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej szkoły, w dzienniku elektronicznym Librus oraz u wychowawców.

Uczniów klas 0-3 zapraszamy natomiast do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Baśnie Andersena oczami dzieci”, z którego szczegółami można zapoznać się w dzienniku elektronicznym Librus oraz u wychowawców klas.

Dodatkowo uczniów klas 2 oraz 3 zachęcamy do wspólnej zabawy pt. „Biegane dyktando”. Klasy 2a i 2b zapraszamy w czwartek 5 października na 3 lekcji do sali gimnastycznej, a klasy 3a, 3b, 3c i 3d we wtorek 3 października również na 3 lekcji do auli.

Podczas całego tygodnia na tablicach w korytarzu prowadzącym do starej stołówki będzie można zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi dysleksji, pracy z uczniem z dysleksją i innymi ciekawostkami związanymi z tym tematem.

Serdecznie zapraszamy do aktywnych obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w naszej szkole!!!

Dorota Cierniak, Katarzyna Oleśków

• ul. Rumiankowa 34