• Konkursy szkolne

• III Ogólnopolski konkurs Językowo Plastyczny "Idiom..ink

• 18.09.2019 14:52
        • Idiom czyli wyrażenie językowe, którego znaczenie jest inne, niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w skład idiomu oraz z reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na inny język.

Celem konkursu jest nauka przez zabawę i ukazanie potrzeby znajomości idiomów angielskich.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej dowolną techniką obrazującej idiom angielski (jego dosłowne tłumaczenie, nie znaczenie) oraz napisaniu samego idiomu.
          Format pracy dowolny.
          Konkurs adresowany jest do uczniów kl. 1-8
          Każda placówka ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac (jednego uczestnika)
          Prace konkursowe mogą być również zgłaszane indywidualnie.
          Praca powinna zawierać metryczkę: imię , nazwisko, wiek, klasa, szkoła, telefon, imię i nazwisko opiekuna.
          Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, samodzielność, pomysłowość, zastosowane techniki, poprawność językowa. Prace niesamodzielne będą dyskwalifikowane.
          Laureaci otrzymają dyplomy.
          Prace przechodzą na własność organizatora.
          Udział w konkursie jest jednoznaczną akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację prac oraz nazwisk. Termin nadsyłania prac samodzielnie do 31 października lub złożenie u nauczycieli języków obcych do 14 października.

Prace należy wysłać na adres Zespół Szkół w Kępicach
          Szkolna 1
          77-230 Kępice z dopiskiem " Idiom...ink"
          Agnieszka Musiał