• Kronika 2017/18

• Warsztaty ekologiczne w Krośnicach

• 20.11.2017 21:37
          • Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w dniach 9 i 10 października 2017r w warsztatach przyrodniczo - ekologicznych organizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Krośnicach. Celem warsztatów było:

• poznawanie gatunków ptactwa zasiedlającego Dolinę Baryczy,
            • rozpoznawanie gatunków rzadkich i chronionych,
            • rozpozanwanie siedlisk i ptasich gniazd, ptasich jaj,
            • zapoznanie z zasadami budowy ptasich gniazd, budek lęgowych.
            Zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty w Krośnicach.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2017

• 09.10.2017 13:25
          • 2 i 3 października 2017 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
            Do 22 września chętne osoby zgłaszały swoje kandydatury.
            Prawo głosu mieli wszyscy uczniowie klas IV – VII, mogli wybierać wśród 24 kandydatów.
            Na karcie głosownia uczniowie wpisywali również propozycję opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski 2017/18

Krzysztof Wojtek – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
            Małgorzata Hossa – zastępca

Natalia Karpio – zarząd
            Franciszek Górczyński – zarząd
            Rafał Łysio – zarząd

• EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

• 04.10.2017 18:05
          • W dniach 2-8 października 2017 obchodzony jest Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W ramach tego tygodnia w naszej szkole odbędzie się wiele ciekawych akcji.

W tym roku Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji realizowany jest pod hasłem „Uczeń z dysleksją też czyta książki!”. W związku z tym wszystkich uczniów zapraszamy do wspólnego tworzenia Rankingu Książek Kochanych. Zachęcamy, aby od wtorku do piątku (3-6 października) wrzucać napisane na kartce informacje na temat ulubionej książki i autora do ustawionego przy wejściu do szkoły pojemnika.

• 19.11.2017 17:57
          • 29 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 27 we Wrocławiu został zorganizowany po raz pierwszy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas przygotowań uczniowie z klas 4-7 na zajęciach plastyki wykonali kreatywne plakaty ułatwiające zapamiętanie tabliczki mnożenia, którymi udekorowano labirynt. Każda klasa wytypowała reprezentację składającą się z pięciu osób.
            Interdyscyplinarny labirynt został przygotowany przez zespół matematyczno-przyrodniczy w bibliotece szkolnej. Na uczestników czekało  5 zadań:

• Edukacja filmowa

• 20.11.2017 21:39
          • Klasy 7A, 7B, 7C w ramach edukacji filmowej wybrały się do kina Magnolia na film Valerian i Miasto Tysiąca Planet.

Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet - kulturowym i politycznym centrum galaktyki - przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

• ul. Rumiankowa 34

Kierownik administracyjny - wew. 110;