• Nasz cel

• Misja Szkoły

Każdego dnia wspólnie pracujemy na sukces naszych uczniów. Wskaźnikiem tego są ich zaangażowanie oraz osiągnięcia na miarę swoich możliwości. Priorytetem w naszej szkole jest wysoka efektywność kształcenia, przygotowanie do dalszej edukacji oraz wszechstronny rozwój naszych uczniów.

Wizja Szkoły

Jesteśmy szkołą nowoczesną, bezpieczną i przyjazną. Pracujemy zespołowo, szanując i wspierając się nawzajem, dzieląc się swą wiedza i doświadczeniem. Jesteśmy kreatywni i uczymy kreatywności, z jednoczesnym naciskiem na odpowiedzialność za własne decyzje. Jesteśmy otwarci na świat i zmiany w nim zachodzące, chętni do czerpania z jego dorobku naukowego i kulturowego oraz  tradycji lokalnej i narodowej. Kształcimy swoich wychowanków w oparciu o szacunek do drugiego człowieka i poszanowanie systemu wartości. Kształtujemy w uczniach wrażliwość na dobro, prawdę i piękno.

Najwyższym dobrem jest dla nas dziecko.

Model Absolwenta

Absolwent Szkoły Podstawowej nr 27 we Wrocławiu jest Polakiem umiejącym żyć godnie i poruszać się w otaczającym Go świecie oraz:

• jest przygotowany do podjęcia nauki na wyższym szczeblu edukacji;
        • czerpie radość z nauki;
        • przestrzega ogólnie przyjętych wartości moralnych;
        • potrafi samodzielnie podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje;
        • potrafi wyrażać i uzasadniać własne zdanie;
        • zgodnie współpracuje z innymi;
        • jest ciekawy świata i wrażliwy na drugiego człowieka;
        • jest życzliwy i tolerancyjny, szanuje godność własną i drugiego człowieka;
        • rozumie wartość uczenia się i potrzebę własnego rozwoju;
        • dba o zdrowie psychiczne i fizyczne oraz o bezpieczeństwo własne i innych;
        • potrafi wykorzystać wiedzę w sytuacjach życiowych.