• Kronika 2017/18

• Matematyka z kartką papieru

• 26.04.2018 22:42
        • Dnia 22 marca wszystkie siódme klasy wybrały się na wykład do Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wykład dzielił się na dwie części. Pierwsza z nich nosiła temat matematyka na kartce papieru, na której można było się dowiedzieć jak policzyć obwód kartki papieru.
          Sposób ten polegał na składaniu kartki papieru w kwadraty np. kartka A4 w tym sposobie wyniosło 7x9. W drugiej części wykładu uczyliśmy się obliczać niesprawiedliwość za pomocą współczynnika Ginniego. Wykład bardzo mi się spodobał a zdecydowanie druga część.
                                                    Franek Górczyński, 7a

• Uważamy, że wykład na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu był bardzo interesujący i dzięki niemu wiele młodych osób miało okazję zaznajomić się z matematyką.
          Wykładowca w ciekawy i zrozumiały sposób przedstawił kolejno dwa różne zagadnienia matematyki. Pierwszym z nich było obliczanie pola kartki bez użycia żadnego przyrządu do mierzenia i bez posługiwania się znanymi nam jednostkami miar takimi, jak chociażby centymetry. W drugiej części profesor przybliżył nam zasadę 80 na 20 opisaną przez Pareta. Według nas obie części były godne uwagi i zastanowienia się nad nimi.
          Bardzo się nam spodobało i z chęcią wybrałybyśmy się ponownie na podobne zajęcia.

Basia Bielecka i Oliwia Zwiech kl 7c